Çatışmalar Şam'da yoğunlaştı

Çatışmalar Şam'da yoğunlaştı
Suriye'de başkent Şam'ın Kasyon dağında, tanklarla atış yapılmaya başlandı. Operasyonların devam ettiği bölgede ölü sayısı 53'e yükseldi.
Suriye nizami ordu birliklerinin muhaliflerin yoğun olduğu kentlerde ağır silahlarla düzenlediği operasyonlarda ölü sayısının 53'e yükseldiği bildirildi.
 
Londra merkezli Suriye İnsan Hakları İzleme Örgütü, ülkenin güneyindeki Dera kentinde 13, Humus ve Şam'ın banliyölerinde 12'şer, Halep'te 8, İdlib'te 4, Deyru'z-Zor'da 3 ve Hama kentinde bir olmak üzere ülke genelinde güvenlik güçlerince gerçekleşen operasyonlarda, ölü sayısının 53'e çıktığını kaydetti.
 
Bu arada, başkent Şam'ın Kasyon dağında, bilinmeyen bir bölgeye tanklar tarafından dört pare atış yapıldı. Tank ateşinin başkentin tüm kesimlerinde duyulurken sokaklardaki insanların açılan ateş nedeniyle paniklediği görüldü.
 
Şam'da yoğun operasyonların devam ettiği bölgelerde ağır silahlarla açılan ateşin sesleri kent merkezinde de duyulurken, kent halkı evine gitmek için genellikle iş yerlerini ve dükkanlarını erken saatlerde kapatmak zorunda kalıyor. (EAK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com