Çatışmalar Türkiye sınırına dayandı!

Çatışmalar Türkiye sınırına dayandı!
Suriye Ordusu ile muhalif güçler arasındaki çatışmalar Türkiye sınırına dayandı.
Suriye'de ordu birlikleri ile muhalif güçler arasındaki silahlı çatışmanın sesleri dün saat 21.30 sıralarında Hatay Yayladağı Gümrük Kapısı'ndan da duyuldu. 
 
Çatışmaların sınır kapısına 200 metre uzaklıktaki Kesep Gümrük Kapısı civarında gerçekleştiği öne sürüldü. Silah sesleri üzerine gümrük kapısındaki sınır birliği alarm düzeyine geçti. 
 
Gümrük kapısında ve sınır karakolunda karartma yapılırken, askerler de hazır vaziyette gelişmeleri bekledi. 
 
Çatışmanın Türkiye sınır kapısına dayanması üzerine Yayladağı'nda bulunan 3'ncü Hudut Tabur Komutanlığı'ndan sınıra takviye birlikler sevk edildi. Tabur Komutanı Yarbay Salim Afgün'ün de gelişmeleri yerinde takip etmek üzere sınır karokoluna gitti.
 
4 yaralı Suriyeli İskenderun'a getirildi
 
Suriye ordusu ile muhalif güçler arasında Türkiye sınırına çok yakın olan Kesep Sınır Kapısı'nda çıkan çatışmada yaralanan 4 muhalif Türkiye'ye getirildi. 
 
Sınırı geçerek Türkiye'ye getirilen yaralılar ambulanslarla Antakya Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Burada ilk müdahaleleri yapılan Suriyeliler, hastanede yer olmadığı için İskenderun Devlet Hastanesi'ne sevk edildi. 
 
Daha önceden bilgi verilen İskenderun Devlet Hastanesi'nde izinli personel göreve çağırılırken, yaralılar tedavi altına alındı. 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com