Çatışmaların ortasındaki barış yemeği...

Çatışmaların ortasındaki barış yemeği...
Radikal yazarı Cem Erciyes, TOMA ve akreplerin yadırganmadığı barış yemeğini köşesine taşıdı.

Nişantaşı'ndaki barış yemeği davetine iştirak eden Erciyes, kara komediye dönüşen ülke gündemini eleştiren yazısıyla okurla buluştu.

İşte Cem Erciyes'in o yazısı!
 
Nişantaşı'ndaki, şık sergi açılışından çıktığımda Beyoğlu'ndaki davete nasıl gideceğime hâlâ karar verememiştim. Twitter'dan gelen bilgilere göre, bir kez daha Gezi Parkı kapanmış, gaz ve su bulutu etrafı kaplamıştı. Taksim Meydanı'na uğramadan doğrudan Şişhane'ye geçmek üzere metroya yöneldim.
 
Tünel'deki metro durağından yeryüzüne çıktığımda ilk gördüğüm bir Akrep ve etrafındaki çevik kuvvet oldu. Hemen önümde bir TOMA ara ara durup yan sokaklarda birikenlere su sıkarak Galatasaray'a doğru ilerliyordu. TOMA'nın hemen arkasından tekrar caddeye çıkan göstericiler barikat kurmaya karar vermiş ve hemen işe koyulmuştu. Her şeye rağmen hayatı sürdürmek gerektiğini düşünen başka insanlar gibi ben de Galatasaray'daki lokantaya doğru ilerlemeye karar verdim. Barikata malzeme taşıyan insan zincirinin arasından 'pardon' diyerek geçtim, iş iyice çığırından çıkmadan hedefe ulaşmak üzere adımlarımı sıklaştırdım ve lokantanın olduğu sokağa vardım. Kapalı kepengi çalıp içeri girdim, gözlerimi kurulayıp masaya, Hollandalı konuğun hemen karşısına oturdum. Dışarıdaki hengâmeyi aşıp gelebilmiş birkaç kişi 'barış' hakkında konuşmak üzere sofranın etrafına dizilmiştik ve işin garibi bunu hiçbirimiz yadırgamıyor gibiydik...

Cem Erciyes'in köşe yazısının devamını buradan okuyabilirsiniz.

(DSE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com