Cavcav : "Kulüpler Birliği'nin dağılması..."

Cavcav : "Kulüpler Birliği'nin dağılması..."
Gençlerbirliği Kulübü Başkanı İlhan Cavcav, açıklamalar yaptı.

Gençlerbirliği Kulübü Başkanı İlhan Cavcav, Kulüpler Birliği'nin aldığı 'Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı yeni bir isim olmalı' kararına tepki olarak Anadolu Kulüplerini Ankara’da toplantıya çağırdı.
 
Teklifin 14 Kulüpten geldiğini vurgulayan Cavcav, “Kulüpler Birliği’nin yeni bir isim bulalım kararını son derece yanlış buluyorum. Avrupa'dan yönetici mi getirelim." dedi.
 
Gençlerbirliği Kulübü Başkanı İlhan Cavcav, Kanal A’da yayınlanan Spor Müdürü Murat Çimen’in hazırlayıp sunduğu Sporun Gündemi Programı’na katılarak çarpıcı açıklamalarda bulundu.
 
Kulüpler Birliği Vakfı'nın Salı günü İstanbul'da yaptığı toplantıya hava muhalefeti nedeniyle gidemeyen İlhan Cavcav, Pazartesi günü Ankara'da sadece Anadolu Kulüplerinin katılacağı bir toplantı yapılacağını belirterek, "'Anadolu Kulüpleri bana 'bizi bir araya getir, Federasyon Başkanlığı ismi konusunda bir karar verelim' diye teklifte bulundu. 14 Kulüpten böyle bir teklif gelince ben de bunu kabul ettim. Kulüpler Birliği toplantılarında daha çok 4 büyük kulübün teklif ve önerileri görüşülüyor. Anadolu Kulüpleri olarak onlarla aynı şartlarda mücadele etmiyoruz. Onların ve bizim yayıncı kuruluştan aldığı paralara bakarsak Anadolu Kulüpleri piyon durumunda. Pazartesi günü Trabzonspor da dahil olmak üzere bir fikir alışverişi yapacağız. 34 yıllık Başkan ve Kulüpleri Birliği’nin kurucusu olarak arkadaşların bu taleplerini kırmadım. Kulüpler Birliği’nin dağılması söz konusu değil." dedi.
 
CAVCAV: AVRUPA’DAN YÖNETİCİ Mİ GETİRELİM!

İlhan Cavcav, Kulüpler Birliği'nin son yaptığı toplantıda aldığı TFF'de daha önce görev almış isimlerin tekrar aday gösterilmemesi kararına ve Yıldırım Demirören isminin öne atılmasına tepki gösterdi.
 
Cavcav, "Kulüp Başkanlığı ile TFF başkanlığı çok ayrı bir olay. Yıldırım Demirören TFF Genel Kurulu’nda Aydınlar’ı güven tazelemeye davet etmesi kendi düşüncesi. Bu fikre kesinlikle katılmıyorum. ‘Daha önce Federasyon Başkanlığı yapmış olanlar bu işe soyunmamalı, yeni bir isim açıklamamız’ lazım deniyor. O zaman ne yapacağız biz Avrupa'dan mı Futbol Federasyonu ithal edeceğiz. Mehmet Ali Aydınlar'ın tekrar işinin başına dönmesi gerektiğini düşünüyorum.” şeklinde konuştu.
 
Bu arada başka bir açıklamasında ise İlhan Cavcav, Kulüpler Birliği Vakfı Başkanının profesyonel olmasını önerdi, "Fenerbahçe'nin, Beşiktaş ve Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Yıldırım Demirören'e TFF başkanlığı teklifini ciddiye almadığını kaydederek, "Fenerbahçeli arkadaşlarımız ben de dahil herkese nazar boncuğu dağıtıyor. Sanırım bu da o boncuklardan biri. Ancak ben Yıldırım Bey'in Kulüpler Birliği Vakfı'nda nazara gelecek bir performansı olduğunu sanmıyorum" dedi.
 
Cavcav, TFF başkanı kriterlerini de şöyle açıkladı; "İki lisan bilsin, üniversite mezunu olsun... Lisan bilmek de, üniversite mezunu olmak da değerli vasıflar, ancak şu manzarayı çözmek için bu vasıfların nasıl bir katkı sunacağını bilemiyorum. Kim olursa olsun ama yeni başkan karnından konuşmasın". (EMK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com