Çavdarhisar'da tanıtım hamlesi

Çavdarhisar'da tanıtım hamlesi
Kütahya'nın tarihi zenginlikler bakımından en zengin ilçesi olan Çavdarhisar için tanıtım hamlesi başlatıldı.

Kütahya'nın tarihi zenginlikler bakımından en zengin ilçesi olan Çavdarhisar için tanıtım hamlesi başlatıldı.
Çavdarhisar Kaymakamı Ömer Bilgin, ilçesinin tarihi zenginliğe sahip çok şanslı bir ilçe olduğunu, ancak bu tarihi zenginliğin tanıtılmamasından dolayı talihsiz olduğunu söyledi. Bilgin, ilçeyi tanıtmak için atağa geçtiklerini de kaydetti.
Kütahya Valiliği önünde Çavdarhisar ilçesini anlatan bir fotoğraf sergisi açarak Çavdarhisar'ı Kütahyalılara anlatmayı hedeflediklerini bildiren Kaymakam Ömer Bilgin, basın mensuplarına fotoğraf sergisi hakkında bilgiler verdi. Bilgin, bu tarihi değerlerin yeterince tanıtılmadığı için gereken ilgiyi göremediğine dikkat çekti.
Çavdarhisar ilçesine yaklaşık 2 yıl önce atandığını, buradaki tarihi zenginliği fark ederek tanıtım atağına geçtiğini anlatan Bilgin, 'Görevime başladığım zaman ilçemizin tanıtım eksikliğini fark ederek tanıtım faaliyetlerine başladık. İlk önce ilçemizi tanıtan bir afiş hazırlattık ve bunu İstanbul şehir içi taşımasını yapan 2 bin 130 otobüse ve Ankara şehir içi ulaşımında EGO bünyesindeki bin 800 otobüse astırdık. Daha sonra profesyonel bir fotoğraf sanatçısının yapmış olduğu çalışmalardan oluşan bir fotoğraf sergisi hazırladık. Bu sergiyi ilk önce İstanbul'un çeşitli yerlerinde yaklaşık 4 hafta süreyle açarak Çavdarhisar'ımızı İstanbul'a tanıttık. Bu tanıtımlarımızın çok güzel geri dönüşleri oldu. İlçemizi tanıtmak amacıyla kurmuş olduğumuz internet sitelerimizi ziyaret edenlerin sayısı binlere ulaştı. İlçemizde bulunan otellerdeki rezervasyon sayıları arttı' dedi.
Fotoğraf sergisini Kütahya'nın en merkezi yeri olan Vilayet önüne açarak ilçeyi hem Çavdarhisar'ı gezemeyen Kütahyalılara, hem de Kütahya'ya üniversite kayıtları için gelen öğrenci ve ailelerine tanıtacaklarını anlatan Kaymakam Ömer Bilgin, tanıtım faaliyetlerini il dışında da devam ettireceklerini söyledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com