Çavuşoğlu'dan Aesob'a Ziyaret

Çavuşoğlu'dan Aesob'a Ziyaret
2010-2012 yılları arasında Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi (AKPM) başkanlığı görevini yürüten Ak Parti Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’ni (AESOB) ziyaret ederek Birlik Başkanı Abdullah Sevimçok ve

2010-2012 yılları arasında Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi (AKPM) başkanlığı görevini yürüten Ak Parti Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’ni (AESOB) ziyaret ederek Birlik Başkanı Abdullah Sevimçok ve esnaf temsilcileriyle bir araya geldi.
Ak Parti İl Başkanı Mustafa Köse, Ak Parti Kepez İlçe Teşkilat Başkanı Bahattin Bayraktar ve oda başkanının da hazır bulunduğu ziyarette Çavuşoğlu ve Sevimçok esnafın durumunu değerlendirerek sorunlar ve çözüm önerileri üzerine konuştular.
Ak Parti Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu’na ziyareti için teşekkür eden Sevimçok, Çavuşoğlu’nun Türkiye ve Antalya için gurur verici hizmetlere imza attığını söyledi. Sevimçok, Çavuşoğlu’nun AESOB’a ilk ziyareti sırasında 69 bin üye esnaf bulunduğunu ve ikinci ziyarete kadar geçen zaman içersinde de üye sayısının 81 bin esnafa ulaştığını belirterek, Antalya’nın Türkiye’nin hızla büyüyen bir kenti olduğunu söyledi.
Esnafın ara eleman sıkıntısına karşı ‘Yerelden Genele Dezavantajlı Gruplar için Meslek Edindirme Projesi’ kapsamında İŞ-KUR, MEKSA Vakfı ve AESOB’un ortaklaşa düzenlediği eğitim kurslarından da sözeden Sevimçok, bu eğitimler için birlik binasının yanında bulunan üç katlı bir binayı satın olarak, bir eğitim merkezi oluşturduklarını ve burada çeşitli kursların başlatıldığını söyledi. Sevimçok, “Özellikle son dönemlerde esnafın ciddi olarak ara eleman sıkıntısı baş göstermiştir. Ayrıca esnaf artık kendisini de yenileyememektedir. İşte bu sorunların çözüm yolunun eğitimden geçtiğini düşünüyoruz. Bu yüzden eğitime çok önem veriyoruz. Kendi oluşturduğumuz bir eğitim binasında dezavantajlı gruplara, pastacılık, kuaförlük, sekreterlik, el sanatları ve mobilya işçiliği dallarında eğitimler veriyoruz. Yine AESOB olarak sosyal projelere de ağırlık vermekteyiz. ‘Umut Yıldızı’ projesinde, suça bulaşmış gençleri topluma kazandırarak bir meslek sahibi yapmak adına, bu gençleri Akdeniz Sanayi Sitesi’nde kiraladığımız ve bir mobilya atölyesi haline dönüştürdüğümüz yerde uygulamalı olarak eğiterek hem topluma yeniden kazandırıyoruz hem de onları birer meslek sahibi olarak işe yerleştiriyoruz. Aynı zamanda il ve ilçelerde kanunların getirdiği yükümlülükler çerçevesinde edinilmesi gereken zorunlu belgelere esnafın daha kolay sahip olabilmesi adına da esnafa yönelik olarak sürekli eğitimler düzenlemekteyiz” diye konuştu.
Ak Parti Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu ise esnafın içinde bulunduğu zor durumu bildiğini, bununla ilgili olarak çalışmalar yaptıklarını, sorunları ve sıkıntıları çözebilmek adına çalışmalar yaptıklarını söyledi. AESOB’un güçlü bir kurum olduğunu da belirten Çavuşoğlu, esnaf ve sanatkarın sorunlarının çözümü konusunda ortak hareket etmenin önemli olduğuna işaret etti.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Etiketler:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com