Çay işçileri greve gidiyor

Çay işçileri greve gidiyor
Tekgıda-İş Sendikası ile ÇAYKUR ve bağlı işyerlerinde sürdürülen toplu iş sözleşmesi görüşmelerinden sonuç alınamaması üzerine, sendika grev kararı alarak işyerlerinde ilan etti. Sendika, grevi 10-15 Nisan tarihleri arasında hayata geçirmeyi planlıyor.

Tekgıda-İş Sendikası’nın Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü (ÇAYKUR) ve bağlı işyerlerinde çalışan üyeleri adına Kamu İşletmeleri İşverenleri Sendikası ile sürdürdüğü işletme toplu iş sözleşmesi görüşmelerinin akamete uğramasının ardından, sendika grev kararı alarak işyerlerinde ilan etti.
 
ÇAYKUR işyerlerinde Tekgıda-İş Sendikası’nın yetkisi daha önce ellerinden alınmış ve yaklaşık 4 yıl süren bir yargılama süreci sonucunda hak teslim alınabilmişti.
 
Bu kapsamda sendika, 4 yıl süren yoksunluk ve hak kaybının adil bir şekilde telafi edilmesini isterken, müzakere süreci içerisinde işletmede çalışan yaklaşık 10 bin üye ve Tekgıda-İş Sendikası olarak taleplerin karşılanmaması nedeniyle yasal prosedür izlenerek grev kararı alındı. Sendika grevi 10-15 Nisan tarihleri arasında hayata geçirmeyi planlıyor. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com