“Çay ve kitap iyi gider”

“Çay ve kitap iyi gider”
SİMAV'IN DAĞ KÖYÜNDE VATANDAŞLARA KİTAP OKUMA ALIŞKANLIĞI KAZANDIRMAYI AMAÇLAYAN İKİ ÖĞRETMEN, VATANDAŞLARI EVLERİNDE ZİYARET EDEREK BİRLİKTE KİTAP OKUYOR

SİMAV'IN DAĞ KÖYÜNDE VATANDAŞLARA KİTAP OKUMA ALIŞKANLIĞI KAZANDIRMAYI AMAÇLAYAN İKİ ÖĞRETMEN, VATANDAŞLARI EVLERİNDE ZİYARET EDEREK BİRLİKTE KİTAP OKUYOR
Kütahya'nın Simav ilçesine bağlı dağ köylerinden Dağardı'nda görev yapan iki öğretmen, vatandaşlara kitap okuma alışkanlığı kazandırmak için ''Çay ve Kitap İyi Gider'' kampanyası başlattı.
Projeyi öğretmen arkadaşı Sevgi Yurdakul ile yürüten Şevket Altıntop, yaptığı açıklamada, okuma yazma oranının çok düşük olduğu ilçe merkezine 45 kilometre uzaklıktaki Dağardı İlköğretim Okulunda görev yaptıklarını bildirdi.
Köy halkına okuma alışkanlığı kazandırmak amacıyla ''Çay ve Kitap İyi Gider'' adını verdikleri bir kampanya başlattıklarını belirten Altıntop, mesai saatleri dışında kalan zamanlarının bir bölümünde vatandaşları evlerinde ziyaret ettiklerini söyledi.
Ev sakinleriyle sohbet edip çay içerek kitap okuduklarını anlatan Altıntop, köyün tamamına okuma alışkanlığı kazandırıncaya kadar kampanyayı sürdüreceklerini kaydetti.
Altıntop, ellerindeki kitaplara yenilerini eklemek için vatandaşlardan destek beklediklerini belirterek, ''İlk emri 'Oku' olan bir dinin mensupları olarak okuma etkinliğini önemsiyoruz. Kitap okuma alışkanlığını kazandırdığımız takdirde Dağardı ve çevresinin geleceğinin daha da iyi olacağını düşünüyoruz'' dedi.

-''İNSANLARI TELEVİZYON ESARETİNDEN KURTARMAK İSTİYORUZ''-
Projeye şimdilik köyde 30 ailenin destek verdiğini ifade eden Altıntop, okuma alışkanlığı kazandırıp sevdirerek insanları televizyon esaretinden kurtarmayı amaçladıklarını bildirdi.
Altıntop, örnek alınan projenin Simav dışında eş zamanlı olarak İstanbul, Nevşehir, Ordu, Samsun, Konya ve Manisa'da görevli bazı öğretmenler tarafından desteklenip uygulanmaya başlandığını anlatarak, ''Meslektaşlarımıza desteklerinden dolayı teşekkür ederiz. Dağardı köyünden başlattığımız projenin tüm Türkiye'ye örnek olmasını temenni ediyoruz. Tamamen gönüllülük esasına dayanan bu projemizin kısa sürede yurt geneline yayılacağından eminiz. Projemizi anlatabilmek için bizden istenecek her türlü yardıma da hazırız. Biz kendimizi bu işe adadık'' diye konuştu.
İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Kemal Gündüz ve Dağardı Köyü Muhtarı İsmail Tankı da velilerin okumaya teşvik edilmesi bakımından bu projeyi benimsediklerini ve öğretmenleri takdir ettiklerini belirtti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com