Çaycuma'daki kayıp minibüs bulundu!

Çaycuma'daki kayıp minibüs bulundu!
Zonguldak'ın Çaycuma İlçesi'nde köprü faciasında içinde 10 kişinin bulunduğu belirtilen minibüs bulundu.

Geçtiğimiz hafta çarşamba günü Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde Filyos çayı üzerindeki köprünün çökmesi sonucu bir otomobil ve bir minibüs suya düşmüştü. Otomobilde bulunan iki kişi kendi imkânlarıyla sudan çıkmış, minibüste bulunan 10 kişi ile köprü üzerindeki 5 yaya sulara kapılmıştı. O günden beri devam eden arama kurtarma çalışmalarında bugüne kadar sadece 2 kişinin cesedine ulaşılabilmişti.

Bugün gelen bilgilere göre ise, Filyos Çayı'nda kaybolan minibüsün yerinin tespit edildiği açıklandı. Ayrıca minibüsün içinde 10 kişinin var olduğunun tahmin edildiği de açıklandı.

Soruşturma başlatıldı

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Çaycuma'da Filyos çayı üzerindeki köprünün çökmesine ilişkin, idari ve adli soruşturma başlatıldığını bildirdi.

Yıldırım ile Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, köprünün çöktüğü bölgede incelemelerde bulundu.

Burada gazetecilere açıklamada bulunan Binali Yıldırım, köprünün neden çöktüğüne yönelik bir çalışma yürütüldüğünü belirterek, ''Teknik çalışma bir yandan sürüyor, bir yandan da idari soruşturma başlamış durumda. Kaybolan ve muhtemelen hayatını kaybeden vatandaşlarımızın olması dolayısıyla bir adli soruşturma da, eş zamanlı olarak başlamış durumda'' dedi. (BRK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com