Çaykur depremzede vatandaşın içini ısıttı

Çaykur depremzede vatandaşın içini ısıttı
Türk Kızılay ' ın yanı sıra ÇayKur da bölgeye gönderdiği araçla depremzedelere sürekli sıcak çay ikram ediyor .

Türk Kızılay ' ın yanı sıra ÇayKur da bölgeye gönderdiği araçla depremzedelere sürekli sıcak çay ikram ediyor . Sabahın erken saatlerinde deprem korkusuyla sokağa çıkan ve gece geç saatlere kadar sokakta kalan ve havanın soğuması ile üşüyen depremzedeler sıcak çayla içini ısıtıyor.
Simav ' da 19 Mayıs gecesi yaşanan depremin hemen ardından yardıma Simav'a giden Çaykur'a ait ekiplere bölge halkı da teşekkür etti.
Süratle hareket edip 10 bin kişinin kalabileceği çadır kenti devreye sokan ardından sıcak yemek sağlayan Kızılay'ın yanında Çaykur da kurduğu seyyar ve sabit çay stantları ile depremzedelerin gönlünde taht kurdu. Çadırlarda kalan depremzedeler sabah saat 06:00'dan gece 24:00'e kadar sıcak çayla içlerini ısıtırken bir yandan da Çaykur'un Reklam ve Tanıtım tırında kurulan televizyonda gündemi takip ediyor.
Kızılay tarafından kurulan çadır kentte günde bin bardağın üzerinde sıcak çay ikramı yapan Çaykur, Devlet Bakanı Cemil Çiçek'in müjdesini verdiği prefabrik konutlar yapılana kadar çadır kentte kalan vatandaşlara sıcak çay ikramına devam edecek.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com