Caz üniversitelilerle buluştu

Caz üniversitelilerle buluştu
Eskişehir, 21'inci Akbank Caz Festivali kampsamında Anadolu'nun çeşitli kentlerinde gerçekleştirilen Kampüste Caz konserlerinin ilkine ev sahipliği yaptı.

Türkiye'nin en yetenekli "cazcı"larından Alp Ersönmez ve arkadaşları çaldıkları enstrümantal parçalarla, Anadolu Üniversitesi Sinema Anadolu Salonu’nu dolduran caz severleri mest etti.

Konserde ağırlıklı olarak son albümü "Yazısız"dan parçalara yer veren Alp Ersönmez, kendine has sahne performansıyla çoğunluğunu üniversiteli gençlerin oluşturduğu dinleyicileri coştururken, salondaki kalabalık deyim yerindeyse caza doydu.

Etkinlik çerçevesinde Van 100. Yıl Üniversitesi'nde düzenlenmesi planlanan konser ise geçtiğimiz pazar günü yaşanan deprem felaketi nedeniyle iptal edildi.
 
Ancak Alp Ersönmez, Eskişehir'deki dinleti sırasında, zor günler geçiren Vanlı vatandaşlarımızı da unutmadı. "Bu gece onlar için de çalıyoruz" diyen Ersönmez'in bu sözleri salondan büyük alkış aldı.

Ersönmez'e eşlik eden Engin Recepoğulları (saksafon), Can Çankaya (klavye) ve Ediz Hafızoğlu'nun (davul) da başarılı ve enerjik performanslarıyla dikkat çektiği konsere Eskişehirli gençlerin göstermiş olduğu ilgiyi görmek sevindiriciydi. Ancak bilet fiyatlarının uygun olması ve Eskişehirlilerin hali hazırda caza olan ilgisi göz önünde bulundurulduğunda bu ilgi çok da şaşırtıcı değildi.

Müzik severler olarak aynı ilgiyi Kampüste Caz etkinliklerinin gerçekleştirileceği diğer Anadolu kentlerinde de görmeyi umuyoruz.

Akbank Sanat Müdürü Derya Bigalı’nın tabiriyle "Anadolu’daki gençlere Türkiye’nin en yetenekli caz müzisyenlerinin eşsiz performanslarını izleme fırsatı sunan” Kampüste Caz etkinlikleri kapsamında İstanbul dahil 9 ilde toplam 13 üniversite konseri düzenleniyor. Bilet fiyatlarının 10 TL olarak belirlendiği konserlerde Alp Erşahin'in yanı sıra trip-hop ve caz arasındaki çizgisiyle müzik sahnesine farklı bir soluk getiren "123" ve gerek benzersiz gitar stili, gerekse özgün eserleriyle dinleyicilerin müzikal algısına farklı bir boyut getiren Timuçin Şahin sahne alacak.

Etiketler: , ,
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin Festivali'nde Zeki Müren şarkıları söylendi20 Mayıs 2015 Çarşamba 13:38
 • Adana'da Yeni Türkü rüzgarı20 Mayıs 2015 Çarşamba 01:43
 • Türkan Saylan 5. Sanat ve Bilim Ödülleri sahiplerini buldu19 Mayıs 2015 Salı 18:28
 • Samsun'da Karadeniz Kitap Fuarı açıldı18 Mayıs 2015 Pazartesi 15:23
 • Kubat ve Folklorama büyüledi17 Mayıs 2015 Pazar 20:28
 • Gaziantep'te Mustafa Ceceli konseri17 Mayıs 2015 Pazar 20:13
 • Dünya Bale Yıldızları büyüledi16 Mayıs 2015 Cumartesi 13:48
 • Kocaeli Kitap Fuarı açıldı16 Mayıs 2015 Cumartesi 13:13
 • Prof. Dr. Berki: Estetik beğeni değeri yüksek bireyler yetiştirmemiz gerekiyor16 Mayıs 2015 Cumartesi 13:08
 • Adıyaman’da 'Kitap Günleri’16 Mayıs 2015 Cumartesi 12:48
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com