Çebi'den Fikret Orman'a...

Çebi'den Fikret Orman'a...
Beşiktaş Kulübü İkinci Başkanı Ahmet Nur Çebi, bir televizyon kanalına açıklamalar yaptı.

Beşiktaş Kulübü İkinci Başkanı Ahmet Nur Çebi, kulübün imkanlarının doğru kullanılması halinde sıkıntıların giderilebileceğini söyledi.

Çebi, CNN Türk'te katıldığı programda yaptığı açıklamalarda, Beşiktaş'a neden talip oldukları konusunda, ''Arkadaşlarla aynı fikirdeyiz. Kulübümüzü seviyoruz. Ayrıca sıkıntılı bir süreç vardı. O sürecin altından kalkabileceğimizi planladık. Kendimizi hazırladık. Kulübün ihtiyacı olduğunu düşünerek talip olduk. Bunu yerine getirmek için çalışmaya başlamış bulunuyoruz'' dedi.

Kulübün borçlarının nasıl giderilebileceği ile ilgili görüşlerini aktaran siyah-beyazlı kulübün yeni yöneticisi, şöyle konuştu: ''Profil şu an için zor. Ancak başarılmayacak tarzda tablo yok. Gayret edilirse, kararlı olunursa ve Beşiktaş'ın imkanları çarçur edilmezse, kendini toparlama imkanı matematiksel olarak gözüküyor. Kaldırabilecek yük ne kadarsa, o kadarını yüklenmeyi planlıyoruz. Ne kadar imkan varsa o kadarını yapacağız. Spor kulüplerinin kaynakları belli. Sponsorluk, stat ile ilgili projelerin hayata geçirilmesi, taraftarların desteğinin yanı sıra kulüpten yıllarca uzak kalmış Beşiktaşlıları kulüp içinde sıcak hava yaratarak onların desteğini de almak.''

Beşiktaş Kulübü'nün yeni yönetim kurulu olarak bütün sorunları kökten çözmek istediklerini anlatan Ahmet Nur Çebi, sözlerini şöyle sürdürdü: ''Her sorunun köküne inip çözmek istiyoruz. Beşiktaş'ı mutlu edebilecek tabloyu yakalayana kadar konuya inmeyi amaçlıyoruz. Geçici çözüm yaratmayacağız. Zaten sorunlar her türlü konunun geçici olarak çözümlenmesinden kaynaklanıyor. Biz uzun vadeli düşünüyoruz. Yeni yapılanmaya gidiyoruz. Yeni yapılanma konusunda çok değerli arkadaşlar görev aldı. Sabah erken saatlerden itibaren çalışmaya başladılar. Bizim hedefimiz Beşiktaş'ı uzun vadede yapılandırmak. Bir iki yıl içinde başlamak üzere yeniden yapılandırmak. Mali sorunları çözmeye çalışacağız. Güncel sorunları da çözmeye çalışacağız. Bir kısmı gelecek ile ilgili çalışmalar olacak. Arkadaşların bir kısmı da bugünle ilgili çalışmalar yapıyor.''

Çebi, taraftarlara da mesaj göndererek, ''Nasıl takımdan beklentileri varsa kendilerinin de ilgi ve alakaları takıma olsun. Kötü tezahürat ve sahaya atılan maddelerden dolayı çok zarar gördük. Diğer arkadaşlar sahaya madde atan arkadaşları tutarak, öperek engellesinler'' dedi.

STAT KONUSU

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay'ın statla ilgili sözlerinin hatırlatılması üzerine Ahmet Nur Çebi, ''Sayın bakanın düşüncesi olabilir. Ama biz de Beşiktaş Kulübü'yüz ve yöneticilik yapıyoruz. Bizim düşüncemiz bu şekilde tecelli etmiyor. Stadın bütün kamuoyunu rahatsız etmeyecek şekilde yapılması ve yenilenmesi gerekiyor. Tarihsel dokuya saygı duyarak stat projesi düşünüyoruz. Kamu ve hükümet kesinlikle destek verecektir. Kafamızdaki tablo tarihsel dokuya zarar vermemek'' ifadesini kullandı.

Beşiktaş Kulübü İkinci Başkanı Çebi, 36-40 bin kişilik stat projesinin zaten daha önceden düşünüldüğünü ifade ederek, ''Projenin tarihsel dokuya zarar vereceğini zannetmiyoruz. Proje dokuya, İstanbul'a ve çevresine zarar verecek gözükmüyor'' diye konuştu.

TAYFUR HAVUTÇU'NUN DURUMU

Çebi, Carlos Carvalhal'in yerine takımın başına getirdikleri Tayfur Havutçu'ya da şans vermek gerektiğini dile getirdi.

Şampiyonluğun şu aşamada zor gözüktüğünü ve bu konuda gerçekçi olmak gerektiğini anlatan Ahmet Nur Çebi, ''Takımın kazanmaya başlaması, birbirine saygı ve sevgi göstermesi saha içindeki ilk beklentimiz olacak. Bunlar olduğu takdirde bizim için başarı olacak. Bekleyip görmek lazım'' dedi.

Tayfur Havutçu ile ilgili şu anda sınır çizemeyeceklerini kaydeden siyah-beyazlı kulübün ikinci başkanı, şöyle konuştu: ''Beklentimiz Tayfur hocanın başarılı şekilde devam etmesi yönünde, bu şampiyonluk değil'' derken, teknik direktör Slaven Bilic'in Beşiktaş ile anılması konusunda ise ''Tayfur Havutçu'nun başarılı olacağını tahmin ediyoruz. O ümitle getirdik. Sevgili hocamıza şans vermemiz gerekiyor. İnşallah başarır. Beşiktaş Kulübü'ne yakışır, saygın sonuçlar alır. Bu galibiyet değil. Bu yakışır bir oyun. Bilic konusunun da şahsen konuşulduğunu görmedim. Yönetim olarak arkadaşlarla fikir birliğine vardığımız bir konu var. Birincisi konuları karar aldığımızda açıklayacağız. İkincisi de yaptığımızda açıklayacağız. Spekülasyon olacak şekilde konuşmak istemiyoruz. İş yapmak istiyoruz.''

''Futbolda şike'' davası nedeniyle son dönemde Türk takımlarının Avrupa'ya 5 yıl gitmemesi yönündeki görüşlerle ilgili açıklamalarda bulunan Beşiktaş Kulübü İkinci Başkanı Çebi, ''5 yıl çok uzun bir süre. Bu konuda Futbol Federasyonu başkanı ve yönetimi sağlıklı karar verecektir. Sağlıklı karar vermek zorundalar. Kolay bir iş değil. Düşünülmemesi gereken konu, ama başka çareniz yoksa bu da olabilir. Ama temennimiz olmaması yönünde'' diye konuştu.

Ligde Süper Final oynanması ile ilgili soruya ise Çebi, ''Kulüplerimizin mali yapıları ve parasal durumları biraz daha şov yapılmasını gerektiriyor. Zannediyorum bu nedenle yapıldı. Faydalı olup olmadığını play-off bittikten sonra göreceğiz. Çok sağlıklı bir şey değil. İlk ipi göğüsleyenin şampiyon olması gerekiyor. Arkasından gelmiş takımın şans faktörüyle gelip geçmesi acı olabilir. Benim şahsi fikrim eski sistemin devam etmesi yönünde'' şeklinde yanıt verdi.

Şike iddiaları konusunda kararın çok uzadığına dikkat çeken Ahmet Nur Çebi, kararın bir an öncesi çıkması gerektiğini ifade etti. (EMK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com