"Cebinizde başka el varsa Recep'in elidir"

"Cebinizde başka el varsa Recep'in elidir"
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Erdoğan'ın Ali Ağaoğlu ile çıkar ilişkilerini açığa çıkarmaya devam ederken AKP ve Erdoğan'ı yolsuzluklar üzerinden çok ağır şekilde eleştirdi.
CHP lideri Partisinin Balıkesir adayının tanıttığı toplantıda vatandaşlara seslendi. Erdoğan'ın imam hatiplere CHP'yi yulatmasına sinirlenen Kılıçdaroğlu, imam hatipleri CHP'nin kurduğunu hatırlatarak kendilerinin dini siyasete alet etmediklerini dile getirdi. Kılıçdaroğlu AKP ve Erdoğan'ı yolsuzluklar üzerinden çok ağır şekilde eleştirdi.
 
İşte CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından satırbaşları:
 
"Artık önümüzde yeni bir Türkiye var. Bir diktatörün yönettiği bir Türkiye var. Sizin ürettiğiniz ürünlerin hakkını ceplerine koyuyolar. Arada elinizi cebinize atarsanız, başka bir el görürseniz bilin ki o el Recep'in elidir.
 
Rüşvet ve yolsuzlukluk diktatörlük rejimlerinde olur. Sizin haber alma hakkınız kısıtlanmışsa bilin ki o ülkede rüşvet vardır, yolsuzluk vardır. 4 Bakan yolsuzluk yaparken suçüstü yakalanmışlardır.
 
"BUNUN HESABINI DEMOKRATİK YOLLARDAN SORACAĞIZ"
 
Demokrasilerde bize düşen bir görev vardır. Kul hakkı yiyeni affetmeyeceğiz. Önümüzde bir tarih var 30 Mart. 30 Mart'ta demokratik yollardan bunun hesabını soracağız. Buradan bütün yurttaşlarıma sesleniyorum. Geçmişte Anavatan Partisi vardı, Demokrat Parti vardı, MHP var. Adalet ve Kalkınma Partisi'ne oy veren değerli yurttaşlarım var. Sen niye şu partiye oy verdin diye suçlamadım. Bizler de onlara saygı duyarım. Ama ilk kez önümüzde bir tablo var. çatışan bir Türkiye tablosu var. ben söylemiyorum. TBMM Başkanı Anayasanın 138'nci maddesi çökmüştür diyor. Yani yargı kararları uygulanmıyor. O zaman her yurttaşımın elini vicdanına koyup yeniden düşünmesi lazım. Türkiye çok kirlendi. Türkiye'nin o kirlilikten arınması lazım.
 
"BUNLAR ÇOK BÜYÜK GÖTÜRDÜ"
 
Benim cebimde para olmasın ama vatandaşın cebinde para olsun, vatandaş huzurlu olsun diyorum ben. Seçimlerde bizim bir aile sigortası projemiz vardı. Geliri olmayan her aileye ayda 600 TL yatırmayı taahhüt etmiştik. Biz bunu anlattık. Dediler ki parayı nereden bulacaksınız. Son yolsuzluk olayında götürülen para 247 milyar lira. Diyeceksiniz ki bu kadar götürülür mü. Bunların sloganı vardı büyük düşünün. E büyük götürdüler. Bize karşı darbe yapıldı diyorlar. Ben darbelere karşıyım arkadaşlar. Hayatımın her döneminde demokrasiyi savundum. Gün birlik günüdür. Cumhuriyetimiz ve demokrasimiz tehlikede. Özgürlük mücadelemizi elimizden almak istiyorlar. Basına sansür koydular. Televizyon kanalları bir açılıyor. Her yerde Recep Tayyip Erdoğan.
Daha dün imam hatiplerin kuruluş yıl dönümünde konuşuyor. 
 
"BİZ HİÇ BİR ZAMAN DİNİ SİYASETE ALET ETMEDİK"
 
İmam hatip fakültelerini kuran biziz, Diyanet'i kuran da bizi. Ama biz hiçbir zaman dini siyasete alet etmedik. Herkesin inancına saygı gösterdik. Her gittiğim yerde söylüyorum. İnsan Allah'ın yarattığı en değerli varlıktır görüşü ne olursa olsun. inancı rengi dili ne olursa olsun, benim başımın üstünde yeri vardır. Asla ve asla kimseyi inancından ve kimliğinden ötürü suçlamadım. Ama onlar toplumu bölüyorlar.
 
İmamlar çağırılmış, müftüler orada, imam hatip öğrencileri orada, CHP'yi yuhalatıyor. Yahu bunlar yarın camide cemaate vaaz verirken ne diyecekler? Senin hiç ahlak anlayışın yok mu arkadaş? Nedir senin din anlayışın. Sen imam hatipi neden siyasete alet ediyorsun. Bütün imamlara sesleniyorum. Size güveniyoruz. Siz toplumun kanaat önderisiniz. Elbette siyasi görüşünüz olabilir. Ama Allah'ın kelamını dillendirirken siyaset kullanmayacaksınız. Cumhuriyet tarihinin en büyük yolsuzluk ve rüşvet operasyonu yapıldı. Bekliyorum Diyanet İşleri Başkanı konuşacak mı acaba? Daha düne kadar aranan oğlunu, Bilal oğlanı hakimin önüne göndermedin. Korktu. Korkan adamda bir şey vardır. Niye korkuyorsun?
 
EVLATLIKTAN REDDEDİYORUM DİYOR
 
Eğer diyor yolsuzluğa bulaşmışsa ben evlatlıktan reddediyorum. Her anne babanın gözünde evladı değerlidir. Hiçbir anne babanın kendi evladını reddetmesini istemeyiz. Ama biz şunu isteriz. Sen diyorsun ki benim oğlum yolsuzluğa bulaşmadı. Güzel. Bir örnek veriyorum. Ali Ağaoğlu. İstanbul Bakırköy'de kendi arsasına özel imar durumu çıkarmak için sana geldi. Seninle konuştu. Sen Erdoğan Bayraktar'a talimat verdin. Diyor ki imar durumunu değiştirin, istediği gibi yapın. Ama sonra diyor ki bak senin arsanın durumunu değiştirdim. Sen malı götürdün. Şimdi sıra bana geldi. Benim oğlum varya o vakıf kurdu diyor. Senin İstanbul'da Ataşehir'de 20 dönümlük arsan var. onu da oğlumun vakfına ver diyor. Bunlar bu söylediklerimin tamamı mahkeme kayıtlarında var. neden bilal'i göndermiyor, bunun için.
 
POLİS, SAVCI DEĞİŞTİ
 
Savcıyı değiştirdi, polisi değiştirdi. Şimdi kalkmış efeleniyor. Reddederim. Bu hükümetin ne yaptığını biliyoruz. Senin de ne yaptığını biliyoruz. Sen yolsuzlukların başındaki çete reisisin. Ben bunu da çok iyi biliyorum. Diyor ki devlette çeteler var. eyvallah doğrudur. Çeteler kim? Senin istifa ettirdiğin dört tane bakanın. Çete reisi kim? Onu ben söylemeyeyim. Onu kendi bakanı söyledi. Sen ne söylediysen onu yaptım diyor. Soyulan Türkiye'dir. Bu ülkenin yoksul halkıdır. (BCE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com