Çeçen anne ve baba ABD yolcusu

Çeçen anne ve baba ABD yolcusu
ABD'de 3 kişinin ölümü ve 170'den fazla kişinin yaralanmasına neden olan Boston maratonu saldırısının şüphelileri iki Çeçen kardeşin, annesi Zubeidat Tsarnaev ve babası Anzor Tsarnaev soruşturmaya yardımcı olmak üzere ABD'ye gitti.
Boston Maratonu'nu kana bulayan bombalı saldırının zanlısı olarak yakalanan ve halen sorgusu devam eden Cohar Tsarnaev'in Rusya'da yaşayan ailesinin bugün ABD'ye geleceği bildirildi.
 
Maraton bitimine yerleştirilen bombaların patlatılması sonucu 3 kişinin ölümü, 200'e yakın kişinin yaralanmasına neden olan saldırının zanlılarından Tamerlan ve Cohar Tsarnayev kardeşlerin anne ve babasının bugün Amerika'ya geleceği öğrenildi.
 
Rus resmi haber ajansı İtar-Tass'ın aktardığı bilgiye göre, Baba Anzor Tsarnaev'in bombalı saldırı  konusundaki araştırmaya yardımcı olma isteğinde olduğu belirtildi.
 
Massachusetts Adli Tıp Kurumu tarafından yapılan açıklamada, saldırıda yaralananlardan 39'unun halen hastanelerde tedavi gördüğü, 14 yaralının da saldırının ardından çeşitli uzuvlarını kaybettikleri belirtildi.
 
Öte yandan, bombalı saldırının ardından ABD güvenlik güçlerince öldürülen Tamerlan Tsarnayev'in cesedinin halen morgda tutulduğu bildirildi.(SNK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com