Çeçen heyeti'nden KUTSO'ya ziyaret

Çeçen heyeti'nden KUTSO'ya ziyaret
Rusya Federasyonu Çeçenistan Özerk Cumhuriyeti Başbakan Yardımcısı Khasan Khakimov, Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası'nı (KUTSO) ziyaret ederek, Kütahyalı sanayicileri Çeçenistan’a yatırım yapmaya davet etti.

KUTSO Başkan Vekili Ahmet Bağırgan tarafından karşılanan Çeçen heyetine kentle ilgili bilgiler verildi. Bağırgan, Kütahya'nın Çeçenistan'la ticari ilişkilerini daha da artıracağını kaydetti.

Başbakan Yardımcısı Khakimov, Türkiye’nin Çeçenistan için önemli ve model ülke olduğunu vurguladı. Khakimov, tarım ürünleri, seracılık, mobilya, tekstil hazır giyim başta olmak üzere tüm sektörlerde yatırımlara büyük ihtiyaç duyulduğunu bildirdi. Çeçenistan’da yatırım yapmak isteyenlere hükümet olarak her türlü destek, teşvik ve güvenceyi sunduklarını ifade eden Khakimov, “Üretilecek mallar için gerek Çeçenistan, gerekse potansiyeli büyük Rusya pazarında büyük talep var. Yatırım yaptığınızda üretilecek mallar Rusya’ya gümrüksüz olarak satılabilecek” dedi.
Bu arada Kütahay Ticaret ve Sanayi Odası ile Çeçenisten Ticaret ve Sanayi Odası arasında ticaret anlaşması protokolü imzalandı.

Çeçenistan Heyeti’nde, Ulusal Politika, Dış İlişkiler, Basın ve Haberleşme Bakanı Şahid Vahaeviç Jamaldaev, Küçük İşletmeler ve Girşimciler Dairesi Başkanı Şaarani Abueviç Şuaipov, Bölgesel Ekonomik Kalkınma ve Ticaret Bakan Yardımcısı İsa Usmanoviç Bisaev ile Turizm Komitesi Başkan Yardımcısı İsmail Magomedoviç Şovhalov yer aldı. (SBK)

Etiketler: ,
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com