ÇEK CUMHURİYETİ ANKARA BÜYÜKELÇİSİ, GTO'YU ZİYARET ETTİ

ÇEK CUMHURİYETİ ANKARA BÜYÜKELÇİSİ, GTO'YU ZİYARET ETTİ
ÇEK CUMHURİYETİ ANKARA BÜYÜKELÇİSİ, GTO'YU ZİYARET ETTİ

Gaziantep Ticaret Odası (GTO) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Aslan, Avrupa Birliği ve Ortadoğu firmalarını bir araya getirmek istediklerini söyledi.
Çek Cumhuriyeti'nin Ankara Büyükelçisi Vaclav Hubinger ve beraberindeki heyet, GTO Başkanı Mehmet Aslan’ı ziyaret etti. Oda binasında gerçekleştirilen ziyarette Başkan Aslan, misafirlerini kapıda karşıladı. Büyükelçi’ye Gaziantep’in ticaret ve sanayi potansiyelini aktaran Başkan Aslan, Gaziantep’in ihracatta rekor rakamları hedeflediğini dile getirdi. Gaziantep’in 175 ülke ile ticaret bağı kurduğunu sözlerine ekleyen Aslan, özellikle Ortadoğu bölgesine ihracat yaptıklarını kaydetti.
Avrupa Birliği ve Ortadoğu firmalarını Gaziantep’te buluşturmayı hedeflediklerini belirten Aslan, şunları söyledi:
”Avrupa ülkeleriyle Arap ortak pazarı arasında tam geçiş noktasındayız. Dolayısıyla Avrupa Birliği firmalarıyla Ortadoğu firmalarını bir araya getirme konusunda büyük avantajlarımız ve tecrübemiz var. Bütün Avrupa firmalarını Gaziantep'e işbirliği yapmak için davet ediyoruz. Bu işbirliği neticesinde zaten ortak yatırımlara dönüşüyor. Bizim sağladığımız avantaj, yüzyıllara dayanan bu bölgeyle olan ilişkilerimiz ve başka bir firmanın birkaç yılda kuramayacağı ilişkileri 3-4 ay içinde kolaylıkla temin edebiliyoruz. Çek Cumhuriyeti firmalarını da Gaziantep'te ağırlamaktan, onlarla işbirliği yapmaktan büyük memnuniyet duyarız.”
Büyükelçi Vaclav Hubinger de konuşmasında, Türkiye’nin kendileri için büyük fırsat olduğunu söyledi. Hubinger,”Türkiye’nin altyapısı çok gelişmiş. Gaziantep’te bununla doğru orantılı bir şekilde kendini kanıtlamış bir kent. Önemli bir dağıtım merkezi olma yolunda. Türk firmalarına, Avrupa'da bilmedikleri pazarlara girmelerinde avantaj sunabiliriz. Türkiye bizim için çok önemli pazar. Bu pazara sadece malların alım satımı değil finansal destek de sunmak istiyoruz. Çek bankaları, Avrupa bankaları, devlet aracılığıyla firmalara sunulabilecek destekler de var” dedi.
Ziyaret sonunda Başkan Aslan, Büyükelçi'ye plaket takdim etti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com