Çek polisinden Fenerbahçe önlemleri

Çek polisinden Fenerbahçe önlemleri
Fenerbahçe'nin deplasmanda Viktoria Plzen ile oynayacağı karşılaşmanın öncesinde Çek polisi ilginç önlemler aldı.

Fenerbahçe'nin UEFA Avrupa Ligi 3. Turu'nda deplasmanda Viktoria Plzen ile oynayacağı karşılaşmanın öncesinde ilginç gelişmeler yaşanıyor. Şehirde alarm veren Çek polisi, karşılaşmayı 'çok riskli' olarak niteledi.

Yerel polis direktörü Jarolin Prince, Çek basınına yaptığı açıklamada; "Bu karşılaşmanın çok riskli olabileceğini biliyoruz. Bu yüzden ciddi bir şekilde önlemlerimizi aldık." ifadelerini kullanırken, iki takımın taraftarlarının karşılaştırılmayacağını belirtti. Polisten yapılan açıklamada maç günü, polis helikopterleri ve atlı polislerin yanı sıra trafik polislerinin görev yapacağı ifade edildi.

'İSTANBUL'DAN GELİYORLAR'

Perşembe günü oynanacak zorlu karşılaşma öncesinde Çek basını da ilginç bir iddia ortaya attı. Çekler, karşılaşmada 11.700'ün üzerinde taraftarın olacağı ifade ederken; İstanbul'dan beklenenin üstünde taraftar gelebileceğini öne sürdü. Haberde turun İstanbul'da oynanacak ayağının seyircisiz olacağına, bu nedenle çok sayıda Fenerbahçelinin Çek Cumhuriyeti'ndeki karşılaşmaya geleceği iddia edildi.

ALMAN POLİSİNDEN YARDIM ALACAKLAR!

Açıklamalarında İstanbul'daki maçın seyircisiz olmasının kendileri açısından kötü olduğunu belirten polis şefi Prince; "İstanbul'daki maçın seyircisiz olması Plzen için kötü olabilir. Buraya bir çok taraftar gelecek. Hatta yalnızca Türkiye'den değil, Almanya'daki Türklerden de çok sayıda taraftarın gelmesini bekliyoruz." şeklinde konuştu.

Konuyla ilgili olarak Alman polisinden yardım aldıklarını belirten Prince, "Konuyu Alman polisiyle görüştük. Onlarda maça gelen taraftarlar konusunda dikkatli davranıp, rutin kontrollerini yapacaklar." ifadelerini kullandı.

Perşembe akşamı Plzen'de oynanacak karşılaşma için Fenerbahçe Spor Kulübü'ne 625 bilet ayrılmıştı. (BCK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com