'Çelenk göndermeyin' dediler ama...

'Çelenk göndermeyin' dediler ama...
Tenzile Erdoğan'ın cenazesi için Başbakanlık'tan dün yapılan 'çelenk göndermeyin' uyarısı ilgi görmedi

Annesi Tenzile Erdoğan'ın vefatı nedeniyle Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a gönderilen taziye çelenleri, cadde ve sokaklara taştı.
 
Erdoğan'ın annesinin cenazesine katılmak isteyenler Fatih Camii'ne sığmadı. Kalabalık cenaze namazını çevredeki sokak ve caddelerde kıldı.
 
Cenaze törenine siyaset, iş dünyası, spor ve sanat çevrelerinden büyük bir katılım oldu.
 
Annesinin mezarlık işlemleri ile bizzat ilgilenen Başbakan Erdoğan, cenazenin evden Fatih Camii'ne getirilmesi ve mezarlığa geçişi sırasında makam arabasına binmedi. Erdoğan cenaze arabasının arka koltuğuna otururak son yolculuğunda annesinden ayrılmadı.
 
Tenzile Erdoğan'ın son yolculuğuna uğurlanacağı Fatih Camii'ne sabah erken saatlerden itibaren çok sayıda çelenk gönderildi. Oysa Başbakanlık çelenk gönderilmemesini istemişti. Polis cami avlusuna almadığı çelenkleri girişte birikitiriyor. Gönderilenler çelenkler arasında üzerinde Ergenekon soruşturmasının aranan şüphelilerinden "Bedrettin Dalan"ın adının yazdığı bir çelenk de yer aldı.
 
Diğer çelenklerden bazıları KKTC Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, sanatçılar Mahsun Kırmızıgül ve Ferdi Tayfur ile Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysan, Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener ve Teknik Direktörü Şenol Güneş adına gönderildi.
 
Başbakanlıktan dün yapılan açıklamada, cenaze için medya kuruluşlarına taziye ilanı vermek çelenk veya çiçek göndermek yerine (İSEGEV) İstanbul Eğitim ve Gençliğe Hizmet Vakfı'na bağışta bulunulması istenmişti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com