Çelenk krizine çözüm

Çelenk krizine çözüm
29 Ekim ve 30 Ağustos kutlamalarında çıkan çelenk krizlerine çözüm Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk'ten geldi.
Kadıköy’de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve 30 Ağustos Zafer Bayramı gibi kutlamalarda iki senedir çelenk krizi çıkması üzerine Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk olaya elkoydu ve ilginç bir çözüm buldu.
 
Kadıköy Belediyesi’nin bahçesinde bulunan Atatürk heykelinin önündeki bahçe duvarı ve korkuluklarını kaldırtarak heykelin yolla bütünleşmesini sağlayan Selami Öztürk “Sivil Toplum Kuruluşları 29 Ekim ve 30 Ağustos gibi resmi bayramlarımızda belediye binası önündeki Atatürk anıtına çelenk bırakırlarsa bundan onur duyarız” dedi.
 
BELEDİYE ÇEVRESİNDEKİ DUVAR VE DEMİRLER KALDIRTILDI
 
Daha önce Kadıköy meydanında bulunan ve yeni planlama ile kaldırılacağı tartışmalarıyla gündeme gelen Atatürk heykeli önünde resmi bayramlarda çelenk krizlerine şahit olan Selami Öztürk ”Bahçe düzenlemesi yapılıyordu.Atatürk heykeli belediye bahçesi içinde kalıyordu. Bahçe peysajı yapıldı.29 Ekim törenlerinde çelenk gerginliği oldu.Bizde orada koydurmazsanız çelenklerimizi buraya koyarız dedik.Bu anıt halka açık,önündeki bahçe demirleride kaldırıldı yolla bütünleşti.STK’lar gelip çelenk koyarlarsa saygı duyarız onur duyarız” dedi.
 
KADIKÖY’DEKİ KRİZ BAŞKAN ÖZTÜRK’ÜN ARAYA GİRMESİ İLE ÇÖZÜLMÜŞTÜ
 
Kadıköy’de geçtiğimiz 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlama töreninde çelenk gerginliği yaşanmıştı.Kadıköy Kaymakamlığının organize ettiği resmi törende Atatürk Anıtına çelenk koymak isteyen Atatürkçü Düşünce Derneği anons edilmeyince törende dernek üyeleri ve resmi makamlar arasında tartışma çıkmış. Kriz Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk’ün müdahalesiyle çözülmüştü. Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk,milletvekilleriyle olaya müdahale etmiş, Öztürk’ün araya girmesi ve Atatürkçü Düşünce Derneği’nin ve diğer sivil toplum kuruluşlarının çelenklerini Anıta Koymaları ve selamlamalarıyla sona ermişti.Aynı gerginlik ve tartışmalar 29 Ekim törnlerinde de yaşanmış ve arbede çıkmıştı.  (EAK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com