Çelik, Kılıçdaroğlu'na İsyan Etti!

Çelik, Kılıçdaroğlu'na İsyan Etti!
Kılıçdaroğlu'nun dünkü sert çıkışına, AK Parti'den cevap gecikmedi...

AK Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun dünkü grup toplantısında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a yönelttiği 'omurgasız' suçlamasına sert cevap verdi:

"Sayın Kılıçdaroğlu'nun bizim için kullandıkları ifadeleri ben kendileri için kullanarak ağzımı kirletme niyetinde değilim."

AK Parti Genel Merkezi'nde kameralar karşısına geçen Çelik, Kılıçdaroğlu'nu 'sokak jargonu' kullanmaması konusunda da uyardı.

CHP liderinin Erdoğan ile ilgili ortaya attığı iddialara tek tek cevap verdi. Çelik, 2007 Cumhurbaşkanlığı seçiminde Erdoğan'ın 'alternatif adaylarla size geleceğiz' dediği iddiasına şöyle yanıt verdi:

NEZİH ÜSLUBUMUZU KORUYACAĞIZ

"Siyaset nezaket ister, biz bu nezih üslubu kim ne derse desin bir tarafa bırakmayacağız. sayın Başbakan güya demiş ki 'cumhurbaşkanlığı seçiminde, biz CHP'ye alternatiflerle gideceğiz.' Sayın Abdullah Gül'ün adaylığı sürecinde. Biz sözümüzü tutmamışız ve Sayın Kılıçdaroğlu nezdinde yalancı olmuşuz. Sayın Başbakan hiç bir konuşmada biz CHP'ye alternatifle gideceğiz falan gibi bir ifade söz konusu değildir. Bakın Sayın Başbakan'ın 2007'deki açıklamasını huzurlarınızda okuyorum. Şu anda Google önemli unsur. İki kelime yazarak o kaynaklara ulaşabilirsiniz.

UZLAŞMADAN NE ANLIYORSUNUZ?

Sayın Başbakan diyor ki 'Bir partiye muhalefet dayatma içerisine girerse doğru olmaz. Uzlaşma arayalım. Tamam arayalım. Uzlaşmadan ne anladığınız da çok önemli. Uzlaşma 'benim dediğimi kabul ederseniz olur' mantığı ise bu uzlaşma olmaz. Ama parlamentoda bir gerçek var. O da şu belli bir sayısal üstünlüğe sahip olan bir partinin herhalde düşüncelerinin kabul görmesi gerekir. Bunu da bir tarafa atamayız.' Sayın Kılıçdaroğlu 'alternatiflerle size geleceğiz dedi diyor Başbakan.' Bunu özellikle çıkarıp bize göstermesini kesinlikle arzu ediyoruz.

HABUR'U ÇARPITIYOR

Habur karşılamasında Erdoğan'ın çelişkili açıklamalar yaptığını savunan Kılıçdaroğlu'nu olayı çarpıtmakla suçladı ve Erdoğan'ın o dönem yaptığı açıklamayı okudu:

"Sayın Başbakan olayın bizatihi kendisini olumlu gelişme olarak nitelendiriyor. Hepimizin istediği bu değil mi? Türkiye'de terörün bitmesi değil mi? Ama sonrasında olan bitenlerle ilgili Sayın Başbakan devam ediyor. 'Gerek dağdakilere gerek Mahmur kampında olanlara, gerek Avrupa'da olanlara çağrımı yineliyorum. Vakit yitirmeden ülkelerine dönmelerini tavsiye ediyorum. Güzel manzarayı yine siyasi şova döndürmek isteyenlere lütfen sorumlu davranınız diyorum. Ama gerginlikle tahrikle yapılan açıklamalar bu sürece katkı sağlamaz tam tersine zarar verirler. Bu işe arzu edenler olduğu gibi arzu etmeyenler olabilir. Legal örgütle onlarla görüşmeye kapımız açıktır. Ama illegal örgütle konuşmaya asla. Bu yaklaşımımızın karşılık bulmasını temenni ederim.' Burada anormal olan neresi arkadaşlar"

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com