Çelik'ten CHP'ye 'Firavun' Benzetmesi

Çelik'ten CHP'ye 'Firavun' Benzetmesi
AKP'li Hüseyin Çelik, CHP'nin seçim vaadleri için ilginç bir benzetmede bulundu. İşte Hüseyin Çelik'in o benzetmesi...

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik, CHP'nin seçim öncesi vaatlerini Kızıldeniz'de boğulacağını anladığı için "Musa'nın rabbine iman ediyorum" diyen Firavun'un durumuna benzetti.

Çelik, CHP'yi bu tür vaatlerle halk dalkavukluğu yapmakla da suçladı.

Çelik,AK Partigenel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, CHP'nin gündeme getirdiği vaatlerle ilgili açıklamada bulundu. Çelik, Türkiye'nin 12 Haziran seçimlerine kilitlendiğini hatırlattı. Çelik, kendilerinin bütün seçimlere en iyi hazırlandığını ve bu seçime de hazırlanmaya çalıştığını kaydetti.Seçimkararı alındıktan sonra bazı partilerin telaşa kapıldığına işaret eden Çelik, bazı partilerin halk dalkavukluğu denen uçuk kaçık vaatler ortaya atıldığını, popülizm yapıldığını savundu. Popülizmin ülkeleri felakete götürdüğünü ifade eden Çelik, Türkiye'de yaşanan sorunların arkasında da popülizm olduğuna dikkat çekti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun dizilerdeki karakterlere benzediğini öne süren Çelik, Çocuklar Duymasın dizisinde ne söylenirse "Ben icaat ettim" diyen Seyyar Tayyar'ın durumunu örnek gösterdi.

CHP'nin seçim yaklaşırken bedelli askerlik,demokratik açılımgibi konulardaki açıklamalarını ise Kızıldeniz'de boğulacağını anlayan Firavun'un "Musa'nın rabbine iman ediyorum" şeklindeki sözlerine benzediğini ve bunların makbul kabul edilmediğini iddia etti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com