'Cem Aygün' meclise taşındı

'Cem Aygün' meclise taşındı
CHP Ankara Milletvekili İzzet Çetin, İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin’e, “Her gün karakola gidip imza veren Cem Aygün’ün ‘dur’ ihtarına uymadığı ve kaçtığı gerekçesiyle polis tarafından vurularak öldürülmesiyle ilgili yapılan soruşturma ve araştırma tamam
CHP Ankara Milletvekili İzzet Çetin, TBMM Başkanlığı’na, İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin’in yanıtlaması istemiyle verdiği soru önergesinde, “Doğrudan hedef alarak ateş ettiği ve Cem Aygün’ü öldürdüğü anlaşılan polis memurları kimlerdir? Bu görevliler hakkında ne tür işlemler yapılmıştır?” sorularını yöneltti.
 
Çetin, İçişleri Bakanı’na şu soruları yöneltti:
 
“Olay saat 10.30’da olduğu halde Cem Aygün’ün karakolda bekletilen babasına saat 18.30’a kadar bilgi verilmemesinin nedeni nedir? Baba, Keçiören Emniyet Müdürlüğü ve Ankara Emniyet Müdürlüğü’nde saatlerce neden bekletilmiştir? Beklenen bu uzun sürede delillerin karartıldığı ve olayın üstünün örtülmeye çalışıldığına ilişkin iddialar doğru mudur?
 
Olayın faili polislerin serbest bırakılması üzerine Emniyet Müdürlüğü önünde hak ve adalet arayan acılı kız kardeşlerin 50 kişilik kalabalık bir polis grubu tarafından saldırılarak darp ve hakaret edilmesi, gözaltına alınması ile ilgili bir işlem yapılmış mıdır?
 
Son yıllarda polisle tartıştığı, ‘dur’ ihtarına uymadığı, direndiği için polis tarafından vurularak öldürülen vatandaşlarımızla ilgili haberler basın-yayın organlarında sıkça yer almaya başlamıştır. Vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini sağlamakla görevli polislerimizin özellikle can güvenliğini tehdit eder noktaya gelmesinin nedenleri nedir? Bakanlığınızın bu tür olayları önlemeye dönük bir çalışması var mıdır?
 
AKP hükümetleri döneminde polis kurşunu ile can veren kaç yurttaşımız vardır? Bu nedenle ceza alan kaç polis vardır?”
(NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com