Cem Garipoğlu'na ilk beraat kararı

Cem Garipoğlu'na ilk beraat kararı
Bara girebilmek için sahte kimlik çıkaran Garipoğlu beraat etti.

Yaşını büyülterek barlara girmek için renkli çıktıdan sahte kimlik düzenleyen Cem Garipoğlu'na verilen cezayı Yargıtay bozdu. mahkeme beraat ettirdi.

Mahkeme’nin ikinci kez yargıladığı Cem Garipoğlu, fotokopi çıktısı olarak hazırladığı sahte kimliğin üzerinde soğuk mühür olmadığı, böylece de aldatma vasfı taşımadığı gerekçesiyle beraat etti. Münevver Karabulut'u öldürmesinin ardından Garipoğlu ailesinin villasında arama yapan polis Cem’in odasında renkli yazıcı ve bilgisayar çıktısıyla hazırlanmış sahte bir kimlik belgesi ele geçirdi.  Sahte kimliğin üzerinde Cem Garipoğlu’nun fotoğrafı ve gerçek kimlik bilgileri yer alıyordu. Yalnızca doğum tarihi 18 yaşını dolduracak şekilde 29.01.1990 olarak yazılmıştı. Suç duyurusunun ardından Cem hakkında cinayetin yanı sıra ‘Resmi belgede sahtecilik’ suçundan 2 Aralık 2009 günü dava açıldı. Bakırköy 3. Çocuk Mahkemesi’ne açılan davada Cem’in 5 yıla kadar hapsi istendi.


Duruşmada ifade veren Cem Garipoğlu, ifadesinde şunları söyledi:

“Ev araması sonucunda benim odamda ele geçirilen 29/01/1990 doğum tarihli olarak yazılı renkli bilgisayar yazıcısından bilgisayar çıktısı yardımıyla alınmış ve benim fotoğrafımın olduğu nüfus cüzdanını ben hazırladım. Bu nüfus cüzdanını Münevver Karabulut’ un öldürülmesi olayından önce yapmıştım. Bu sahte nüfus cüzdanını hazırlamamın nedeni barlara ve benzeri yerlere bu kimliği göstererek girebilmektir. Başka bir amacım yoktur. Bar, cafe ve benzeri yerlere gittiğimde kullanmıştım. Bu nüfus cüzdanını Münevver Karabulut’un öldürülmesi olayından sonra kaçmak için hazırlamış değilim. Suçumu bu hali ile kabul ediyorum.”

HAPİS CEZASINDAN SONRA BERAAT

İlk mahkemede hapis cezası alan Garipoğlu Yargıtay kararı bozunca ikinci yargılamada beraat etti.  Yargıtay, fotoğraf üzerinde soğuk mühür izinin bulunmadığı, belgenin orijinallerine nazaran baskı tekniği, kalitesi ve renk tonu yönünden farklılıklar gösterdiği, belgenin iğfal kabiliyetine haiz olmadığını gerekçe gösterdi. (MRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com