Cemaat AKP'ye desteğini çekiyor!

Cemaat AKP'ye desteğini çekiyor!
Milliyet gazetesinin yayınladığı İmralı zabıtlarından sonra görüşmelere koşulsuz şartsız destek veren cemaat birden bire tavır değiştirdi.
İmralı'ya giden BDP'li heyetin de içeriğini doğruladığı zabıtlarda Öcalan Fethullah Gülen için oldukça ağır ifadeler kullanmıştı.
 
AKP'nin izlediği sürecin daha başında Fethullah Gülen'in de süreci koşulsuz destekledikleri yönünde açıklamaları olmuştu. Ancak Milliyet'in İmralı zabıtlarını kamuoyuna duyurmasından sonra cemaat bir u dönüşü yapıyor olacak ki Zaman gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı, bugünkü yazısında o zabıtları hatırlatarak adeta Öcalan'a ateş püskürdü.
 
BDP'nin sızdırma konusunda "kıvrak" ve "sırıtkan" bir tavır takındığını belirten Dumanlı, sözlerine söyle devam etti: "Bizdeki notlara çok yakın' derken ağızları kulaklarına varıyor. Demek ki muhtevanın arkasında duruyorlar. Hal böyle olunca bize, “Bu muydu sizin barış dili dediğiniz çirkin söylem?” demek kalıyor."
 
O LAFLAR YUTULACAK CİNSTEN DEĞİL
 
Bu söylemin masaya yatırılması gerektiğini belirten Dumanlı devamında "yoksa bu tavır eninde sonunda feci bir kazaya neden olur. Ancak nedendir bilemiyorum; bazıları Öcalan'ın gevelediği lafları ısrarla göz ardı ediyor. Halbuki o laflar yenilecek yutulacak cinsten değil." İfadelerini kullandı.
 
Dumanlı şöyle devam etti:
 
"Deniyor ki, “Öcalan'ın BDP'lilerle ne konuştuğu, nasıl hava attığı bizi ilgilendirmez; önemli olan, örgüte gönderdiği mektup.” Mantıklı. Ancak bu durum, görüşme yapılan kişinin mantığını, inancını, felsefesini görmezden gelmeyi gerektirmiyor. Uzun bir zamandan beri Öcalan'a önemli bir sivil toplum bilgesi gibi bir muamele yapılıyor. Sanırsınız barışçı bir adam var karşımızda. Sanırsınız akıl ve hikmet sahibi bir kişiden bahsediliyor. Yok böyle bir şey! (AAE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com