"Cemaat AKP'ye hiç denenmemiş bir operasyon yapacak!"

"Cemaat AKP'ye hiç denenmemiş bir operasyon yapacak!"
AKP Genel Başkan yardımcısı Numan Kurtulmuş Güneş Gazetesi'nin Ankara Temsilcisi Talat Atilla'ya konuştu, sonra twitter'dan yalanladı.
AKP Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş Güneş Gazetesi'nin Ankara Temsilcisi Talat Atilla'nın sorularını cevapladı. Numan Kurtulmuş'un verdiği cevaplar bugünkü Güneş Gazetesi'nde manşetten verildi. Röportaj'ın en dikkat çekici noktası Kurtulmuş'un Cemaat için sarf ettiği sözler oldu. 
 
HİÇ YAPILMAMIŞ BİR OPERASYON OLACAK
 
Muhtemelen başka meseleler ortaya çıkarabilirler. 2014’teki Cumhurbaşkanlığı seçimi Türkiye için önemli bir sistem değişikliğinin başlangıcıdır. Artık doğrudan doğruya cumhurbaşkanını halk seçecek. Bu nasıl halk için sevinilecek bir durumsa eski Türkiye’yi yöneten birtakım çevreler içinse rahatsız edici bir durumdur. Eski Türkiye’de kapalı kapılar ardında Türkiye’nin iktisadi ve siyasi elitleri kimi cumhurbaşkanı yapmak istiyorsa onu yaptılar. Artık, halkın istediği birisi doğrudan doğruya halkın oylarıyla cumhurbaşkanı olacak.
 
Bunun için birtakım operasyonlar yapacaklarını tahmin edebiliyorum. Ama bunun halk tarafından görülmüş olması belki başka yollara tevessül ettirecektir.
 
KORKUTAN SENARYO
 
Mesela Türkiye’nin terörist gruplarla bağlantılı bir devlet olduğu imajını doluşturmak isteyen dışarıda çok sayıda mihrak var. Onlarla işbirliği içerisinde olan içerideki mihrakların olduğunu da görüyoruz. Özellikle Suriye’deki terörist gruplarla Türkiye’yi irtibatlandırarak Türkiye’yi Uluslararası Savaş Suçları Mahkemesine çıkarmak gibi bir senaryoyu dahi kurguluyor olabilirler.
 
17 ARALIK SEÇİME NASIL YANSIR?
 
Son kamuoyu araştırmaları da gösteriyor ki, hiçbir tesiri olmadı. Bundan sonra bu operasyonu yapan çevrelerin bunu bir kez daha düşünerek başka şeyler yapabileceğini tahmin ediyoruz. Halkın yüzde 70’inden fazlası bunun dış kaynaklı bir operasyon olduğuna inanıyor. Millet diyor ki ‘kardeşim yolsuzlukların sonuna kadar üstüne gidilsin.’ Ama bunu yaparken hiçbir şekilde Türkiye devleti zayıflatılmasın. Bu operasyon dış kaynaklı operasyondur. Asıl hedefi hükümete zarar vermek, Türkiye’ye zarar vermektir. Dolayısıyla, milletimiz yolsuzluk meselesiyle dış kaynaklı operasyonu birbirinden ayırmasını bildi. Halkın böyle bir feraseti var. Bizim bu halka meftun olmamızın nedeni de bundandır.
 
ASIL HEDEF MİT Mİ?
 
Bu aslında 7 Şubat’tan bu yana devam eden bir süreç.. Bu süreci, Gezi ile başlatmak değil de 7 Şubat’la başlatmak daha doğru olur. TIR olayı ve muhtemelen benzer gelebilecek başka olaylar da bu sürecin devamıdır. Doğrudan doğruya siyasi iradenin, sayın Başbakan’ımızın MİT üzerinden hedef alındığı aşikardır. Ama bunların hiçbirinin sökmeyeceği belli.
 
CEMAATLE SAVAŞ NE ZAMAN BİTER?
 
Demokrasilerde bir numaralı soru, demokratik meşruiyetin kaynağı nedir? Demokratik meşruiyetin kaynağı halkın iradesidir. Bir hükümet halkın iradesiyle iş başına geldikten sonra demokratik meşruiyeti hiçbir iç ve dış vesayet odağı ile paylaşmaz. Bir STK ya da lobi olarak herkesin kendi görüşlerini hükümetle paylaşmasına eyvallah. Bundan memnun da oluruz. Ama bunun dışında her kim demokratik meşruiyetin paydaşı olmaya kalkarsa buna meşru hiç bir hükümet müsaade etmez. Bugün olan şey de budur. Herhangi bir yapı hükümetin koalisyon ortağı değil. Seçimle almadığı bir gücü kimse kullanamaz.
 
NUMAN KURTULMUŞ gÜNEŞ GAZETESİ'NİN MANŞETİNİ YALANLADI!
 
AKP Genek Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş sabah saatlerinden itibaren birçok haber portalında yer alan yukardaki haber için twitter hesabından "Bugün Güneş Gazetesi'nde yayınlanan mülakatım "Denenmemiş bir operasyon daha yolda" manşetiyle verilmiştir. Bu bana ait bir ifade değildir. Kamuoyunu telaşlandırması muhtemel böyle bir sözü söylemem mümkün değildir. Bu tamamen gazetenin, gazetecilik saikiyle attığı bir manşettir." açıklamasını yaptı. (BCE)
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com