Cemaat AKP'ye karşı o örgütü tekrar kurdu!

Cemaat AKP'ye karşı o örgütü tekrar kurdu!
Cemaat dersaneleri kapattırmamak için yapmadığını bırakmıyor.
AKP Hükümetinin dersaneleri kapat için çalışmalar yapması Cemaati harekete geçirdi. Günlerdir gazete ve televizyonlarında bu konuda yayın yapan, twitter'da kampanyalar başlatan Cemaat geçen sene feshettiği  Aktif Eğitim-Sen sendikasını yeniden kuruyor.
 
Geçen senelerde yine dersanelerin kapatılması konusu gündeme geldiği zaman kurulan sendika, dersanlerin kaldırılma konusu rafa kaldırılınca kapatılmıştı.
 
Konuyla ilgili Zaman Gazetesi'nde  "Geçen yıl kurulan ve 9 ayda 35 bin üyeye ulaşmasına rağmen yenilenmek için kendini fesheden Aktif Eğitim Sendikası, geri döndü."  ifadeleri yer aldı.
 
Gazete geniş yer bulan haberde Aktif Eğitim-Sen'in amacı “Büyük millet olma şuurunun bütün fertlerin topyekûn katılımıyla gerçekleşeceğine ve büyük hedeflere küçük fakat samimi adımlarla yürüneceğine inanan Aktif Eğitimciler Sendikası, şahsi arzuların yerine millî ruh ve millî düşüncenin; egonun yerine diğergamlık ve kolektif şuurun geçeceği, birbirini tanımayan fertlerin, kendileri gibi kimselerin varlıklarını hissedeceği ve hemen herkesin ictimaî bir varlık olduğunu yeniden duyup yaşayacağı dönem için birleştirici ve yumuşatıcı bir harç olarak çalışmayı hedeflemekte.” şeklinde belirtildi.
 
Kurucu başkanlığını Osman Öztürk’ün yaptığı sendikanın diğer kurucuları arasında; Hayati Durmuş, Metin Aydemir, Mustafa Çağrı Eken, İbrahim Öztürk, Selçuk Yahşi, Ali Tiftikçi, Muammer Şahin, Mustafa Tinyazoğlu, Çetin Saraç yer alıyor. (BCE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com