Cemaat AKP'ye seçimlerde büyük şok yaşatacak!

Cemaat AKP'ye seçimlerde büyük şok yaşatacak!
Cemaat AKP ile mücadele eylem planını adım adım hayata geçiriyor.
Bugün AKP'ye yakın Akşam Gazetesi'nde Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı'nın, seçimlerde AKP karşıtı kampanya için topyekûn mücadele kararı aldığı, Vakfın, Karadeniz'de vakıf yöneticileri ve üyeleriyle birlikte toplantılar yaptığı iddia edildi. Haberde yerel seçimler öncesi başlatılan operasyonlar tartışılırken Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı'ndan (GYV) dikkat çeken bir hamle geldiği, Vakfın, önceki gün Karadeniz Bölge toplantısı gerçekleştirdiği, Trabzon’da 8 ilin vakıf yöneticileri ve üyeleriyle bir araya geldiği belirtildi.
 
AKP İÇERİSİNDEKİ CEMAATÇİLER İSTİFA ETSİN!
 
Toplantıda üyelere, “İktidar partisinde il ve ilçe yönetimlerinde olanların görevlerinden ayrılmasında fayda var” kararı iletildi. Üyelerden daha önce AKP'ye hizmet edenlerin görevlerinden istifa etmelerinin uygun olacağı iletilği iddia edilirken Akşam Gazetesi'nda toplantının ayrıntıları şu şeklilde yer aldı: Toplantı Karadeniz bölgesindeki vakıf temsilcileri ile 2 aşamalı olarak gerçekleşti. Saat 14.00 ila 16.00 arasında Trabzon, Artvin, Rize, Gümüşhane ve Bayburt illerinden gelen üyelerle yapılan toplantının ardından saat 19.00’dan sonra da Samsun, Ordu ve Giresun temsilcileriyle bir araya gelen vakıf yöneticileri yerel seçimlerde izlenecek politikaları anlattı. Toplantıya katılan çoğunluğu işadamı, doktor, müteahhit gibi nüfuzlu üyelere, yerel seçimler öncesi izlenecek yol aktarıldı. AKP iktidarına gönül verilse de yerel seçimlerde kesinlikle destek olunmaması ve topyekûn mücadele edilmesi istendi.
 
Toplantıda özellikle yeni süreçte medyanın etkisinin önemine dikkat çekilerek vakfa yakın gazetelere yeni aboneler kazandırılması için geniş çaplı çalışma yapılmasının da istendiği öğrenildi. Aralarında doktor, işadamı, akademisyen ve bölgenin nüfuzlu insanlarının bulunduğu bazı üyelerin bu talepler doğrultusunda “Arada kaldık” diyerek rahatsızlıklarını dile getirdiği iddia edildi. Bulundukları yerlerde sözleri geçen bazı üyeler, AKPi karşısında alınacak tavrın kendilerine karşı negatif bir tutuma dönüşeceği endişesini taşıyor. Cemaate bağlı bir öğrenci yurdunda yapılan toplantıda üyeler, seçimlere karşı alacakları tavrın ne olacağı konusunda birbiriyle tartışıyor." (BCE)
 
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com