Cemaat Emine Ülker Tarhan'ı hedef aldı!

Cemaat Emine Ülker Tarhan'ı hedef aldı!
Cemaat Emine Ülker Tarhan'dan ne istiyor?
Her platformda CHP Ankara Milletvekili Emine Ülker Tarhan'ı hedef alan Cemaat'in gazetesi Zaman asılsız bir habere daha imza attı. Emine Ülker Tarhan'ı ulusalcıların ve yurtseverlerin gözünde küçük düşürmeye çalışan Zaman Gazetesi yine çuvalladı.
 
Emine Ülker Tarhan'ın verdiği soru önergesini haberleştirmeye çalışan Zaman Gazetesi muhabiri, Tarhan'ın PKK için “Kürt isyancılar”, Kürtler içinse “azınlık” ifadesini kullandığını iddia etti.
 
Konuyla ilgili açıklama yapan Tarhan Zaman Gazetesi'nin kötü niyetli olduğunu belirterek bunun gaztecilikle bağdaşmadığını söyledi.

Konuya açıklık getiren Tarhan  söz konusu soru önergesinde Le Figaro gazetesinin kullandığı sıfatların tırnak içinde verildiğini ve gazeteye ait olduğu belirtildiğini, buna rağmen kendisinin sözleriymiş gibi çarpıtılmasının gazetecilikle bağdaşmayacağını söyledi.
 
 Tarhan, “Benim PKK’yı “Kürt isyancılar”, Kürtleri “azınlık” olarak tanımladığım fikrine kargalar güler,” dedi.
 
 Tarhan'ın yaptığı açıklama ise şöyle:
 
 “Fransa’da yayınlanan bir gazete haberindeki PKK ve ‘açılım’ olarak ifade edilen sürece ilişkin orijinal ifadelere dayanarak ve onlara göndermede bulunarak hazırladığım bir soru önergesi üzerinden Zaman gazetesince yapılan tahrifat aslında orantılı bir zeka örneği olarak tarihe geçebilir.
 
 Le Figaro’nun ifadeleri benim ifadelerim olarak nasıl anlaşılabilir anlamak mümkün değil.
 
Doğrusu şu ki, bu haberde bir kötü niyet var. Kaldı ki, zaten bunun yandaş medya tarafından her şekilde kötüye kullanılacağını düşündüğüm için Meclis kayıtlarına giren ve herkesin ulaşabileceği metinde kesinlikle gazetede yer alan bu ifadelerin orijinal hali soru olarak dahi kullanılmamıştır. Benim PKK’yı ‘Kürt isyancılar’, Kürtleri ‘azınlık’ olarak tanımlamam söz konusu bile olamaz. Zaman gazetesi bu tür çarpıtmayla kendini komik duruma düşürmüştür.”
 
 
Tarhan'ın verdiği soru önergesi ise şöyle:
 
TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞINA
 
Aşağıdaki sorularımın Başbakan Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından yazılı olarak cevaplandırılmasını saygılarımla talep ederim.
 
Emine Ülker Tarhan
 
CHP Ankara Milletvekili
 
Fransa’da yayımlanan, dünyanın önde gelen saygın gazetelerinden Le Figaro’da çıkan bir habere göre, PKK’nın Türk hükümetine “barış süreci” çerçevesinde adım atması için 1 Eylül’e kadar süre vermesi “PKK Türkiye’ye baskı yapıyor” şeklinde değerlendirilmektedir.
 
Söz konusu gazete, “Türkiye’deki Kürt isyancıları, Türk hükümetinin Kürt sorunun çözümü amacıyla somut önlemleri alması için 1 Eylül’e kadar süre verdiklerini ilan ettiler” iddiasına yer vermiştir.
 
Son olarak gazetede, “Abdullah Öcalan ile yapılan müzakerelerin çerçevesinde Kürt isyancıları Mart ayında bir ateşkes ilan etmiş ve Mayıs ayında Türk topraklarından geri çekilmeye başlamışlardı. Bunun karşılığında hükümetten Türkiye’deki Kürt azınlığı lehindeki jestler talep ediyorlar” görüşüne yer verilmiştir. Kamuoyunda “açılım” olarak bilinen ve Türkiye’nin Güney Doğu bölgesini yakından ilgilendiren konuyla ilgili olarak Türk kamuoyunun yabancı kaynaklardan bilgi edindiği açıkça görülmektedir. Söz konusu “açılım” paketleriyle ve gelişmeleriyle ilgili olarak hükümetiniz suskunluğunu korumakta, yapılan anlaşmaları kamuoyuna açıklamamakta ve gizemli bir hava yaratmaktadır.
 
Bu bilgiler ışığında;
 
1. Söz konusu “açılım” süreciyle ilgili Le Figaro gazetesinde çıkan haber yalanlanmış mıdır?
 
2. “Açılım” sürecinde hükümet ile PKK veya Öcalan arasında bir mutabakat imzalanmış mıdır?
 
3. Böyle bir mutabakatın imzalandığına dair kamuoyunda oluşan kuşkuların giderilmesi için hükümetiniz bir açıklamada bulunacak mıdır?
 
4. Le Figaro gazetesinin iddia ettiği gibi PKK’nın hükümetinize 1 Eylül’e kadar süre verdiği doğru mudur?
 
5. Yapıldığı belirtilen mutabakat karşılığı Türkiye sınırlarından bugüne kadar Kuzey Irak’a geçen PKK lı sayısı kaçtır? Ne kadarı Türkiye sınırları içerisinde ikamet etmektedir? (BCE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com