Cemaat Erdoğan'ın önünü kesiyor!

Cemaat Erdoğan'ın önünü kesiyor!
AKP-Cemaat savaşında Başbakan Erdoğan'ın Siyasi Danışmanı Yalçın Akdoğan'dan çarpıcı iddialar geldi.
AKP Hükümeti'nin dersaneleri kapatma kararı ile gün yüzüne çıkan, çok uzun süredir devam eden AKP-Cemaat savaşında Başbakan Erdoğan'ın Siyasi Danışmanı Yalçın Akdoğan'dan çarpıcı iddialar geldi.
 
MGK kararları ve fişleme iddialarına ilişkin Akdoğan, "Seçim sürecinde, Cumhurbaşkanlığı sürecinde, AKP'yi yıpratma kampanyasıdır. İkincisi Tayyip Erdoğan'ın önünü kesme çabasıdır. Seçim sürecine girdiğimiz bu dönemde bunlar sürpriz değil. Doğrudan Erdoğan'ın halk üzerindeki algısı üzerinde oynayan bir faaliyet olduğunu görüyoruz. Ben cemaati tanıyorum. Cemaatte bir sürü kardeşim, arkadaşım var. Birileri cemaat görüntüsü altında bir kavga çıkarmaya çalışıyor. Bu tuzaklara düşmemek lazım" dedi. 
 
ÇÖZÜM SÜRECİNDE MUHATAP ÖCALAN
 
Akdoğan çözüm sürecinde Abdullah Öcalan'ın kararlarının önemli olduğunu belirterek, "Örgüt bağlamında en sözü geçen Öcalan'dır. A şahsı, B şahsı bunu dedi. Bunların çok bir kıymeti yok. Bunlar Öcalan'a rağmen, Öcalan'a karşı pozisyon alma durumunda da değiller. Taktik açıklamalar olarak görmek gerektiğini düşünüyorum" diye konuştu. 
 
MUSTAFA BALBAY'IN TAHLİYESİ
 
AYM'nin Mustafa Balbay hakkında verdiği karar ile ilgili konuşan Akdoğan, "Yargıtay bunu bozarsa, yeniden yargılanma gibi bir durum söz konusu olursa o zaman tutuklu mu, tutuksuz mu yargılayalım meselesi o zaman gündeme gelebilecek bir konudur. Bunun fiili olarak şu anda bir karşılığı yok. Ama bir tespit ileriye dönük bir tavsiye niteliği taşıyabilir" dedi.  (BCE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com