Cemaat Gül için parti kuruyor!

Cemaat Gül için parti kuruyor!
Cemaat destekli partinin tüm hazırlıkları tamam, uygun zaman bekleniyor!
Cemaat Gül için parti kurma çalışmalarına hız verdi. Daha önce de AKP içerisindeki yeni parti çalışmaları medyada yer almıştı. Hatta Gül'ün bizzat Çankaya'da bir köşk kiralayarak, AKP'nin Erdoğan'dan rahatsız vekilleriyle sık sık bir araya gelip yeni partinin temellerinin atıldığı söyleniyordu.
 
Yeni parti sonbahar'da tamam!
 
Türkiye'de siyaset dengelerini alt üst edecek bir hareketlilik yaşanıyor. AKP'yi bölecek, Erdoğan'a 'Köşkü' rüya durumuna düşürecek yeni gelişmeler var. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün abilik yaptığı, Cemaatin desteğini esirgemediği yeni parti çalışmalarının alt yapısı tamamlandı. Partinin tamamen sonbahara her şeyiyle hazır olacağı bilgileri Ankara kulislerinde konuşulanlar  arasında.
 
Yeni partinin başkanı kim olacak?
 
Yeni partinin kurucuları sır gibi saklanırken, parti başkanı olacak isim belli oldu. Daha önce de parti kurmaya çalışan, sonra bu projeyi askıya alan Tür­ki­ye Oda­lar ve Bor­sa­lar Bir­li­ği Baş­ka­nı Ri­fat Hi­sar­cık­lı­oğ­lu yeni kurulacak partinin genel başkanı olacak.
 
Parti binası Çankaya'da kiralandı!
 
Yeni partinin tüm hazırlıklarında sona yaklaşıldığı öğrenilirken parti genel merkez binası için Çankaya'da tabela asılabicek şekilde alternatif binalara bakıldığı ve hatta binanın kiralanarak hazır duruma getirildiği de gelen bilgiler arasında.
 
Cemaatten yeni partiye büyük destek!
 
Uzun süredir  yaşanan Erdoğan-Cemaat çekişmesi son zamanlarda iyice ayyuka çıkmıştı. Erdoğan- Cemaat arası ilişkiler dışarıya karşı iyi gözükürken kapalı kapılar arkasında yaşananlar tüyler ürpertici. Erdoğan MİT'e Cemaati fişleme emri verirken, Cemaat de Erdoğan'ı mahreminde, Başbakanlık Çalışma Ofisinde böcekle dinliyordu. Erdoğan Cemaatçi iş adamlarına kredi verilmesini önlerken bir taraftan da Cemaate en büyük darbeyi vuruyor, dersanelerin kapatılması için çalışmalar yürütüyordu. Cemaat de Erdoğan'ın bu hamlelerine yeni partiye destek vererek cevap vermeye hazırlanıyor. Cemaat açıktan olmasa da yeni partiye her türlü desteği verecek. (BCE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com