Cemaat hangi gazetelere 'kaset' ültimatomu verdi?

Cemaat hangi gazetelere 'kaset' ültimatomu verdi?
Zaman Gazetesi, Cemaat lideri Fethullah Gülen'in avukatının açıklamasını ilk sayfadan verdi.
Fethullah Gülen'in avukatı Nurullah Albayrak, “Çok muhtemeldir ki önümüzdeki süreçte bu görüşmeler montajlanarak ve çarpıtılarak kara propagandanın parçası olarak servis edilecektir.” dedi. Albayrak, hukuka aykırı olarak dinlenen ve servis edilen telefon görüşmeleriyle ilgili Ceza Kanunu’nda 5 yıla kadar hapis öngörüldüğünü hatırlatarak, AKP'ye yakın gazeteler Takvim, Sabah ve Akşam'a gözdağı verdi.
 
GÖRÜŞMELER MONTAJLANARAK SERVİS EDİLECEK
 
Fethullah Gülen'in avukatı Nurullah Albayrak, son günlerde bir kısım yazılı ve görsel medyanın hukuk ve ahlak ilkelerini hiçe sayarak yayın yaptığını iddia etti. Yeni çıkabilecek görüşmeler için ise 'Montajlanacaktır' ifadesini kullanarak, bir nevi önlemini aldı.
 
Yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:
 
“Yalan ve iftira hiç olmadığı kadar fütursuzca kullanılmaktadır. Bu yayınların habercilik gayesiyle değil, psikolojik harekat, kara propaganda ve dezenformasyon amacıyla yapıldığı anlaşılmaktadır. Hedef kitlenin düşünce ve davranışlarını yönlendirmek amacıyla yürütüldüğü açık olan psikolojik harekat yöntemi ile müvekkilimin saygınlığını sarsma gayretlerine girilmektedir. Bu gayretler öncekilerde olduğu gibi neticesiz kalacaktır.” Hukuka aykırı olarak dinlenen ve servis edilen telefon görüşmeleriyle ilgili Ceza Kanunu'nda 5 yıla kadar hapis öngörüldüğünü hatırlatan Albayrak, “Bu açık hükme rağmen montajlanmış görüşmeler ahlak ilkeleri hiçe sayılarak haberleştirilmekte. Yapılanlardan anlaşılmaktadır ki müvekkilimin telefon görüşmeleri bir süredir dinlenmekte ve çok muhtemeldir ki önümüzdeki süreçte bu görüşmeler montajlanarak ve çarpıtılarak kara propagandanın bir parçası olarak servis edilecek.” dedi. Fişleme ve montajlamalarla yeni bir ‘28 Şubat süreci' yaşatıldığını vurgulayan Nurullah Albayrak, tasfiyeleri ‘cadı avı' olarak nitelendirdi. Hakaret, yalan ve iftira içerikli yayınlara karşı açılan davaların bile linç olarak sunulmasını eleştirdi.(DSE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com