Cemaat komutanları kasetlerle mi tehdit ediyor?

Cemaat komutanları kasetlerle mi tehdit ediyor?
Yeni Akit Gazetesi Genel Yayın Koordinatörü'nün iddiaları yalan çıktı.
Yeni Akit Genel Yayın Koordinatörü Hasan Karakaya'nın Yolsuzluk ve Rüşvet Operasyonu'nun 2. dalgası hakkında savcı Muammer Akkaş’ın gözaltına alınmasını istediği isimleri listesini polise vermesini ve polisin harekete geçmemesi üzerine Gülen cemaatinin abilerinin Jandarmaya gittiğini ve buradaki komutanı kasetlerle tehdit ettiklerini öne sürmüştü.
 
Jandarma Genel Komutanlığı, İstanbul merkezli 2. operasyon ile ilgili savcılığın gözaltı kararının uygulanmadığı iddialarını akşam yaptığı bir açıklamayla yalanlamıştı. Yapılan açıklamada "Savcılıktan jandarma birimlerine herhangi bir talep ulaşmamıştır" denilmişti.
 
Jandarma Genel Komutanlığı'nın yaptığı açıklamayı görmeyen Yeni Akit Genel Yayın Koordinatörü Hasan Karakaya bugün skandal bir yazıya daha imza attı. Daha önce yazdıklarının yalan olduğunun anlaşıldığını bilmeyen Karakaya senaryosunu geliştirerek yalan söylmeye devam etti.
 
İşte Karakaya'nın yalanları:
 
 
Gitmişler “Jandarma”ya…
 
Çıkmışlar “Komutan”a…
 
Demişler ki;
 
“Polisin yapmadığını siz yapın!.. Polis bölgesi filan demeyip, tek tek basın evleri/şirketleri!.. Dosyada adı geçen kişileri polis gözaltına almıyorsa, siz alın!.. Biz de sizi, çok iyi yerlere getirelim!..”
 
Komutan demiş ki;
 
“Ben haddimi bilirim… Polis bölgesinde jandarma operasyon yapamaz!”
 
Vaayy sen misin bunu diyen!..
 
Hemen başlamışlar “tehdit”lere;
 
“Elimizde görüntülerin var, kasetlerin var!.. Eğer bu operasyona evet demezsen, kasetlerini internete verir, seni bitiririz!”
 
Sonuç ne mi olmuş?..
 
Komutan demiş ki;
 
“Elinizden geleni yapın,
 
Ben bu işte yokum!”
 
Anlayacağınız, elleri boş dönmüşler…
 
Şu hale bakın;
 
Adamlar güya “yolsuzluk ve rüşvetle mücadele” için “Hükümete isyan” başlatmışlar ama, “yolsuzluk” yapan, “rüşvet” teklif eden, “tehdit” savuran bizzat kendileri!..
 
Hep demedim mi ben size;
 
Bu operasyonların “yolsuzluk ve rüşvet”le hiç ilgisi yok!..
 
“Delil”lere bakın ve söyleyin;
 
Var mı?.. 

Karakaya'nın yazısını haberleştiren haber7. com'da Jandarma Genel Komutanlığı'nın açıklamasını atlayarak haberden ve habercilikten bihaberler olduklarını bir kez daha kanıtladılar. Çünkü haber7. com adlı haber sitesi Karakaya'nın yazısını "Karakaya'nın iddiası yenilir yutulur cinsten değil" başlığıyla verdi.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com