Cemaat liderine basın kartı

Cemaat liderine basın kartı
İskenderpaşa Cemaati'nin lideri Muharrem Nureddin Coşan da ''Sarı Basın Kartı'' aldı.

Nakşibendi tarikatına bağlı İskenderpaşa Cemaati'nin lideri Muharrem Nureddin Coşan da ''Sarı Basın Kartı'' aldı.

Basın Kartı Komisyonu'nun 08-09 Mayıs 2013 yarihlerinde Basın-Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü'nde yaptığı toplantıda, ilk defa Sarı Basın Kartı alacakları belirlendi. Gazetecilik yapan ve başvuruda bulunan 498 kişi ilk defa Sarı Basın Kartı, 20 yıldan fazla gazetecilik yapan ve başvuruda bulunan 245 de Sürekli Basın Kartı almaya hak kazandı. Sürekli Basın Kartı alanlar arasında kamuoyunun yakından tanıdığı Zülfü Livaneli de yer aldı.

İlk Defa Sarı Basın Kartı alanlar arasında ise İskenderpaşa Cemaati'nin lideri Muharrem Nureddin Coşan bulunması dikkat çekti. Coşan'ın sahibi olduğu şirketler tarafından yayımlanan çeşitli yayınlar bulunuyor.

İskenderpaşa Cemaati adını, II. Bayezid'in veziri İskender Paşa tarafından yaptırılan İskender Paşa Camisi'nden alıyor. Mehmet Zahid Kotku'nun 1958 tarihinde İskenderpaşa Camisi'ne imam olarak atanmasıyla cemaat oluşmaya başladı. Kotku'dan sonra cemaatin başına damadı Mahmud Esan Coşan geçti. 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal ili ilişkiler geliştiren Coşan döneminde cemaat etkinliğini arttırdı. Coşan'ın Avustralya'da geçirdiği trafik kazasında yaşamını yitirmesinden sonra cemaatin başına oğlu Muharrem Nureddin Coşan geçti.

Yurt gazetesi

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com