Cemaat terörist, PKK ve KCK Başbakan Erdoğan'ın dostu!

Cemaat terörist, PKK ve KCK Başbakan Erdoğan'ın dostu!
Başbakanlığın talimatıyla MİT harekete geçti. PDY olarak kısaltılan tüm dini fraksiyonlar, 2014 yılında öncelikli hedef olarak gösterildi

Başbakan Erdoğan ve Fetullah Gülen Cemaati savaşında, MİT’de (Milli İstihbarat Teşkilatı) yerini aldı.

Taraf gazetesinin iddialarına göre, MİT Müsteşarı Hakan Fidan, MİT’in takip ettiği örgütlere, espiyonaj/kontrespiyonaj faaliyetlere ve diğer organize suç örgütlerine ait çalışmaların sonlandırılmasını emrederken, “2014 yılı Hedef Öncelikleri ve Planlı İstekleri” kapsamında yeni hedef olarak “Paralel Devlet” kapsamında tüm dini fraksiyonları hedef gösterdi. MİT in bundan sonra yapacağı tek işinin, “Paralel Devlet Yapılanmaları” kapsamındaki yurt içi ve yurt dışı kaynaklı her türlü dini vs. yapılanmaların hassasiyetle takip edilmesi oldu. MİT’in talimatında “Gülen Cemaati”nin ismi geçmezken, “Yurt içi ve yurt dışı kaynaklı tüm dini fraksiyonlar” hedef gösterildi.Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla ‘’paralel devlet yapılanması’’ iddialarına yönelik Türkiye içindeki ve yurt dışındaki bütün dini gruplar, hedef alınarak potansiyel suçlu olarak listeye kaydedildi.

Özellikle Fetullah Gülen Cemaati’nin adının geçmemesi ve yurt içi-yurt dışı dini gruplar denmesi bile, Başbakan Erdoğan’ın Fetullah Gülen Cemaati’ni hedef aldığının en net kanıtı.

Zira, Fetullah Gülen Cemaati Türkiye ve dünyanın neredeyse balta girmemiş alanlarında bile faaliyetteyken kurnazlık yaparak Cemaat’i değil tüm dini grupları izliyoruz demek, kimseyi aldatacak türden bir durum değil.Başbakan Erdoğan gözünü o kadar karartmış ki PKK terör örgütünü ve uzantısı olan şehir yapılanması olan KCK bile terör listesinden çıkarmış, yerine Fetullah Gülen Cemaati’ni koymuş.

Türkiye’yi 1984 yılından beri kan denize döndüren, 40.000 insanımızı öldüren eli kanlı PKK ele başı Abdullah Öcalan da böylelikle Başbakan Erdoğan’ın kendi çıkarları için temize çıkarılmakta, neredeyse AKP Hükümeti’nde bir Bakanlık koltuğu verilecek kadar sevgi, saygı ve aşkla ilgi görmekte.

76 milyonluk Türk Halkı da böylelikle nasıl umursanmadığını, Başbakan Erdoğan’ın kendisi ve ailesinin çıkarları için nasıl feda edildiğini görmüş oldu.

15 Ocak tarihi itibarıyla, Başbakan’ın talimatı üzerine MİT Müsteşarı Hakan Fidan tüm Teşkilat birimlerine çok kritik bir yazılı talimat gönderdi.

MİT’in tüm teşkilata gönderdiği yazıda, bu yapıların içinden eleman temini dahil her türlü teknik vb. çalışmaların yürütülmesini, takiplerin yapılmasını, devlet kurumlarına girmiş cemaat mensuplarının tespitini ve bildirilmesini, konunun terör örgütlerinden de öncelikli bir konumda ele alınması emredildi.İlgili emir yazısında; “Paralel Devlet Yapılanmaları” “PDY” olarak kısaltmış. Çalışma önceliğinde yer alan ya da almayan tüm gruplar hedef gösterildi. MİT’in tüm teşkilata gönderdiği yazıda şöyle denildi:

“2014 yılı hedef Öncelikleri ve Planlı İstekleri kapsamında; Yurtiçi/yurtdışı kaynaklı yapılardan beslenen ve kamu kurum/kuruluşlarında illegal faaliyet yürüten Paralel Devlet yapılanmaları/PDY (Her türlü fraksiyon vb.) birinci derecede hedef önceliğinde izlenecektir.

Yaşanan konjonktürel gelişmeler bağlamında; hedef önceliklerinde yeralan / almayan bir takım grup/oluşumların (yerli /yabancı radikal dini örgütleri ile yerli/yabancı dini akımlar), Yargı ve Güvenlik Güçleri başta olmak üzere devlet içerisinde illegal yapılanma faaliyetlerinde bulundukları görülmüştür. Bundan böyle bu ve benzeri yerli / yabancı mahreçli oluşumların takip ve kontrolü önem taşımaktadır.”

Bu çerçevede; anılan oluşumların, ‘paralel devlet yapılanma faaliyetlerine ilişkin’ emarelerinin tespitine yönelik mevcut nitelikli kaynaklardan istifade edilmesini, ayrıca bu konudaki kaynak zafiyetini gidermeye yönelik nitelikli kaynak temini çalışmalarına ağırlık verilmesini, Yürütülecek çalışmalar sonucu ‘Paralel Devlet Yapılanmaları’ kapsamında derlenecek bilgilerin, “Makama Özel” ve Arşiv Dosya Fihristi No: “13113.60000” karşılığı gönderilmesi” istendi.

Başbakan Erdoğan, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin her türlü imkanını kendi çıkarları için kullanmaktan geri durmayacağını, kılıfına uydurmaya çalıştığı yasa dışı durumları için kullanmaktan çekinmediğini, Anayasa’yı delik deşik ederek, talimatlar vererek gösteriyor. (LAE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com