Cemaat yazarı Fethullah Gülen'i bir kez daha sattı!

Cemaat yazarı Fethullah Gülen'i bir kez daha sattı!
Cemaatin sözcüsü olarak bilenen Zaman Gazetesi yazarı, Hüseyin Gülerce AKP-Cemaat savaşında Cemaati bir kez daha sattı!
Cemaatin sözcüsü olarak bilenen Zaman Gazetesi yazarı, Hüseyin Gülerce son yaşanan yargı skandalının ardından AKP'yi ve Erdoğan'ı savunan twitler atmıştı. Gülerce twitlerinde

“- Yargıdaki direncin hukuk ve adalet adına yapıldığına inanmıyorum. Savcılar ellerinde kağıtla inip bildiri okuyorsa bu davranış militanlıktır
 
- Başbakan Erdoğan hakkında içeriden dışarıdan tertip yapılmasını bir millet evladı olarak hazmademiyorum, kabullenmiyorum.
 
 
- Başbakan, gidecekse ya AK Parti kongresinde delegenin iradesiyle gider... Ya da sandıkta seçmen iradesiyle gider...
 
 
- Benim ülkemin Başbakan'ını yabancılar gönderemez. Demokrasi adına, insaf adına, vicdan adına tertiplere, provokasyonlara fırsat vermemeliyiz” ifadelerini kullanarak herkesi şaşırtmıştı.

Taraf Gazetesi yazarı Emre Uslu Gülerce'nin Cemaati sattığını "Gülerce Hocasını satmış benim için sürpriz olmadı:))" twiti ile açıklamıştı.
 
 
Hüseyin Gülerce'nin Zaman Gazetesi'nden istifa edeceği iddia edilmiş Gülerce Zaman Gazetesi'nin kendisinin yuvası olduğunu belirterek istifa etmesinin söz konusu olmadığını dile getirmişti.
 
Bugün Türkiye Gazetesi'nde bir röportajı yayınlanan Hüseyin Gülerce yine Cemaatle ve Zaman Gazetesi ile ters düşeceğe benziyor. Zaman Gazetesi yolsuzluk ve rüşvet operasyonun 2. dalgasında Savcı Muammer Akkaş'ın baskı gördüğünü belirterek basın ilanını manşette yer vermişti. HSYK'nın Muammer Akkaş'a destek vermesini ayrıntılı bir şekilde işlemişti. Hüseyin Gülerce Türkiye Gazetesi'ne verdiği röportajda HSYK'nın açıklama yapmasını eleştirdi. Gülerce “HSYK'nın yaptığı şey, açıkça yargıya müdahaledir. Yargıya başvurulmuş, konu yargıdayken, yargıyı en iyi bilen insanların açıklamaları yargıya müdahale değil midir? O zaman mesele yine yargıyla ilgili değil! Adaletle ilgili olsa; HSYK, Danıştay kararını açıklamadan, düşüncelerini açıklayamaz. HSYK da yargıya müdahale ederse, kimden adalet bekleyeceğiz? Başbakanı bu konuda haklı görüyorum.” dedi.
 
 
Gülerce'nin yine Başbakan Erdoğan'a destek veren açıklamalar yapması Cemaat tarafından nasıl karşılanacak merakla bekleniyor. (BCE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Fox TV’ye çirkin saldırı14 Ocak 2015 Çarşamba 12:55
 • Yandaş medya açık açık hedef gösterdi14 Ocak 2015 Çarşamba 12:45
 • Havuz yazarı konferanstan kovuldu13 Ocak 2015 Salı 13:24
 • Economist: Türk medyası için zor zamanlar09 Ocak 2015 Cuma 11:04
 • “AKP basını bitirdi“09 Ocak 2015 Cuma 10:26
 • "Bu ayıp, bu kan asla temizlenemeyecek"08 Ocak 2015 Perşembe 16:50
 • Atilla Taş'tan olay yaratan 'Yüce Divan' tweeti!06 Ocak 2015 Salı 11:11
 • Hülya Avşar'dan Sözcü'ye dava!25 Aralık 2014 Perşembe 10:49
 • Milliyet'te deprem, hangi isimlerin görevine son verildi?17 Aralık 2014 Çarşamba 11:27
 • Abdülkadir Selvi'nin kafası karıştı15 Aralık 2014 Pazartesi 10:54
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com