Cemaat yazarından AKP skandal suçlama!

Cemaat yazarından AKP skandal suçlama!
Başbakan Erdoğan'ın danışmanları gazetecileri arayıp, Cemaati ne ile suçluyorlar?
AKP-Cemaat savaşı gittikçe daha da kızışıyor. Cemaat yazarı Hüseyin Gülerce AKP'nin yarından itibaren ya da Erdoğan'ın Japonya dönüşünde Cemaate operasyon yapacağını söylerken Cemaatin bir başka  köşe yazarı Ahmet Turan Alkan skandal bir iddia ortaya attı. Alkan bugünkü yazısında Başabakan Erdoğan'ın danışmanlarının gazetecileri arayarak Paris'te öldürülen 3 PKK'lı kadının cinayetini Cemaatin planladığını söylediklerini iddia etti.
 
Ahmet Turan Alkan yazısında Başbakan Erdoğan'dan patron diye bahsederken, günlüğüne yazdığı bir sayfayla hükümet-cemaat gerilimini yorumladı. Alkan'ın yazısının en ilginç kısmı ise Paris'te öldürülen 3 PKK'lı kadının öldürülmesiyle ilgili olan kısım. Alkan yazısının o bölümünde "Geçen gün patronun yakın çevresinden bir danışman telefon etti, diyor ki, “Bu adamların Paris’te suikasta kurban giden üç PKK’lının katlinden sorumlu olduğu yolunda bazı duyumlar aldık; siz de araştırın, konuyu besleyecek şeyler yazın.” diye talimat veriyor aklınca. Kendi kendime “Yuh yani yuh be.” dedim; aslında bu cümleyi o danışman arkadaşın yüzüne söylemek isterdim ama mümkün mü sevgili günlük! Zaten üç gün önce bizim gazetede suya sabuna dokunmadan durumu idare etmeye çalışan birkaç zararsız, temiz niyetli arkadaşı içimiz kan ağlayarak kovmak zorunda kaldık; öyle üzüldüm ki anlatamam." ifadelerini kullandı.
 
Alkan, yazısının bir başka bölümünde de Başbakan Erdoğan'ın danışmanlarını eleştirerek "Bir onlara bakıyorum, bir de patronun danışman diye çevresinde tuttuğu, adam yerine koyduğu sözde yazar-çizer tayfasına bakıyorum; bir gariplik var bu işte günlük. Normal şartlarda bizim patron, değil bunlara bir şey danışmak, onlara doğru hapşırmaya bile tenezzül etmezdi; şimdi nerdeyse sır kâtibi gibi itibardalar." dedi. (BCE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Fox TV’ye çirkin saldırı14 Ocak 2015 Çarşamba 12:55
 • Yandaş medya açık açık hedef gösterdi14 Ocak 2015 Çarşamba 12:45
 • Havuz yazarı konferanstan kovuldu13 Ocak 2015 Salı 13:24
 • Economist: Türk medyası için zor zamanlar09 Ocak 2015 Cuma 11:04
 • “AKP basını bitirdi“09 Ocak 2015 Cuma 10:26
 • "Bu ayıp, bu kan asla temizlenemeyecek"08 Ocak 2015 Perşembe 16:50
 • Atilla Taş'tan olay yaratan 'Yüce Divan' tweeti!06 Ocak 2015 Salı 11:11
 • Hülya Avşar'dan Sözcü'ye dava!25 Aralık 2014 Perşembe 10:49
 • Milliyet'te deprem, hangi isimlerin görevine son verildi?17 Aralık 2014 Çarşamba 11:27
 • Abdülkadir Selvi'nin kafası karıştı15 Aralık 2014 Pazartesi 10:54
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com