Cemaat yazarından şok iddia!

Cemaat yazarından şok iddia!
Cemaat’in gazetelerinden Bugün’ün Ankara temsilcisi Adem Yavuz Arslan, “çözüm” adı verilen süreçle ilgili çok tartışılacak bir yazı kaleme aldı.
Batman ve Diyarbakır’daki izlenimlerini kaleme alan Bugün yazarı Arslan, “çekildi” diye bilinenlerin yeni katılım olduğunu, asıl tecrübeli PKK’lıların bölgede kalacağını, PKK’nın belli bölgelerde bombalar depoladığını ve herkesin eviyle işyerine Öcalan posterlerinin asılacağını yazdı.  
 
İşte “Cemaat’in sürece dair tepkisinin” tartışıldığı bugünlerde, çok tartışılacak o yazıdan ilgili bölümler:
 
“(…) Batman ve Diyarbakır'da geçirdiğim iki gün (Bu arada yarın yine Diyarbakır'da olacağım) iyi şeyleri görmek için yeterli.
 
Örgütün gizli ajandasını anlamamız için son iki gün içinde yerinde teyit ettiğim üç noktayı kayda geçeyim:
 
1- Örgüte katılım artıyor. Yeni yapıda rol almak için dağa çıkanlar artıyor. Burada örgütün şöyle bir taktiği var. Çekilme adı altında gidenlerin ciddi bir kısmı bu yeni katılımlar. Bir yandan da tecrübeliler içeride bekletiliyor. Hem bölgedeki koordinasyonu yapıyorlar hem de olası bir yol kazası sonrası çatışmaya hazır bekliyorlar. Plana göre ekime kadar tecrübeliler çıkmayacak. Sonra da kar kış bahanesiyle kalmaya çalışacaklar.
 
2- PKK ağır silahlarını ve bombaları belli bölgelerde depoladı.
 
Etraflarını da bubi tuzakları ve mayınlarla çevirdi. Dolayısıyla ihtiyaç halinde lojistik sorunu yaşamayacak. Asker bir şekilde buralara girmek isterse de ağır zayiat verecek.
 
3- Örgüt bu süreci legalleşme dönemi olarak gördüğü için önceki gün yeni bir kampanyanın startını verdi. Bundan sonra herkes evine ve işyerine Öcalan posterleri asacak.
 
4- Örgüt uyuşturucu ekimine hız vermiş. Diyarbakır kırsalı esrar tarlalarıyla dolu. Diyarbakır neredeyse suç ihraç ediyor. 'Nasıl olsa çözüm sürecindeyiz operasyon olmaz' diye köylüleri de baskı altına almışlar.
 
Başka örnekler de vermek mümkün. Yani örgüt bir yandan çözüm/barış diyor ama öbür taraftan başka bir ajandanın yol haritasını uyguluyor. (…)” (BCK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com