Cemaat yazarından şok sözler!

Cemaat yazarından şok sözler!
Zaman Gazetesi yazarı Ali Bulaç bugün köşe yazısında kadınlara yönelik şok sözler sarfetti.

Cemaat'in önemli kalemlerinden Ali Bulaç bugün Zaman Gazetesi'ndeki köşesinde ilginç bir yazı kaleme aldı. Toplumsal sorunların çözümüne dair analizlerin yer aldığı yazıda çözümün kadının erkekle eşit olmadığı gerçeğiyle çözüleceğine dair şok sözler sarfetti.

Ali Bulaç 'Kamusal melezleşme' başlıklı yazısında postmodern zamanla birlikte her şeyin eşit ve birbirinin içine girmesini çarpıcı tespitlerle değerlendirdi.

Bulaç yazısında; “Yekpareliğe dayalı modernizm yerini ‘çoğulculuk’ adı altında postmodern kamusallığa bıraktı. İlki tek renkliydi, ikincisi bütün renklerin birbirine karıştırılmasından ortaya çıkan renksizliktir. Postmodernizm de modernizm gibi eritici kazandır. Bu kazandan eğitim, medya, iktisat ve sosyal-aile politikaları sonucunda ‘melez kültür’ doğar. Bu farklılıkların, çeşitliliğin korunması değil, birbirine karışması, özgünlüklerini kaybetmesidir. Zemzem suyu ile rakı birbirinden ayrı sıvılardır. Mü’minler Harem’de zemzem içer, helale harama aldırmayanlar da rakı. Melezleşme ideolojisi, zemzem ile rakının önce aynı masada ayrı bardaklarda, arkasından aynı kadehe konulup içilebileceği varsayımına dayanır” şeklinde açıkladı. Bulaç'ın yazısı sosyal medyada tartışmalara neden oldu. (AAE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com