Cemaate dokunan yine yanıyor

Cemaate dokunan yine yanıyor
ODTÜ’lü genç kızların biri gözaltında diğeri aranıyor

ODTÜ’de cemaatin faaliyetlerini ortaya çıkarıp protesto eden gençlere yakalama kararı çıkarıldı. Daha önce de defalarca şahit olduğumuz ‘Cemaate dokunanın yanması’ durumu bir kez daha yaşanıyor.
 
Cemaat mensuplarını protesto eden öğrenciler için Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı. Öğrencilerden bir gözaltına alınırken diğer için 'yakalama kararı' çıkarıldı.

ODTÜ’de, Cemaat mensubu öğrencileri protesto eden öğrenciler hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı ’nın talimatıyla soruşturma başlatıldı. Başlatılan soruşturma kapsamında Ankara polisi öğrencilerin evlerine operasyon düzenlerken, evde bulunan öğrencilerden Heyyem Yiğit gözaltına alındı. Görüntülerde yer alan İlknur Özcan isimli diğer öğrenci ise aranıyor.
 
Başta Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Cemaat'i protesto eden öğrencileri hedef göstermişti.
 
NEYLE  SUÇLANDIĞI  BİLİNMİYOR

Avukat Deniz Özbilgin’in verdiği bilgiye göre evinde bulunan, görüntüde yer alan Heyyem Yiğit isimli öğrenci gözaltına alınarak Emniyet’e götürüldü. Diğer öğrenci İlknur Özcan ise evinde bulunmadığı için hakkında yakalama kararı çıkartıldı.
 
Deniz Özbilgin, öğrenciye yönelen suçlamanın “tehdit, hakaret,yayın yolu ile kişisel bilgilerin gizliliğinin ihlali” olduğunu açıkladı. (MRE)
 
 

Etiketler: , ,
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com