Cemaatin gazetesi: Akiller işe yarar mı?

Cemaatin gazetesi: Akiller işe yarar mı?
Zaman gazetesinden Günseli Ocakoğlu, akil adamlara ilişkin Xsights'ın yaptığı araştırmayı yazdı.

Günseli Ocakoğlu bugünkü köşesinde Akil İnsanlara yönelik bazı değerlendirmelerde bulundu ve Akil Adamlar’dan beklentiler artarken halk onları kadar destekliyor? sorusuna cevap aradı.

Ocakoğlu, araştırmanın sonucunu şöyle anlattı:

“Peki, Akiller Kurulu süreçte işe yarayacak mı? Yaş ortalaması 28,5 olan 495 katılımcının yüzde 42’si Akil Adamlar Kurulu’nu doğru bulmazken, yüzde 33’ü uygundur demiş. İşin iyi yanı Güneydoğu Anadolu Bölgesi yüzde 46,7 ile kurulu diğer bölgelerden daha fazla benimsiyor. Bir başka ilginç sonuç daha kurulun sürece katkı sağlamayacağını düşünenlerin yüzdesi 46. Olumluların yüzdesi ise 33. En karamsar bölge Batı Karadeniz. Yüzde 58,7 ile kurulun işe yaramayacağını düşünüyor.”

Şirket “Türkiye genelinde uzlaşma sürecine en çok kim katkı sağlar?” sorusunun da yanıtını aramış. Akil adamlar için ilk 15 şöyle: İşte ilk 15 ismin yüzdelikli puanları: Rifat Hisarcıklıoğlu (54,8), Ahmet Taşgetiren (51,7), Kadir İnanır (50,2), Yılmaz Ensaroğlu (47,5), Hülya Koçyiğit (45,5), Deniz Ülke Arıboğan (43,4), Yılmaz Erdoğan (42,6), Yusuf Şevki Hakyemez (42,5), Orhan Gencebay (42,3), Lale Mansur (41,7), Tarhan Erdem (40,5), Can Paker (40,5), Kezban Hatemi (38,4), Erol Ekinci (37,7) ve Vedat Bilgin (36,7).

Ocakoğlu yazısını şöyle bitirdi: “Daha fazla bilgiyle kendi yorumlarınızı yapmanız mümkün ama çıkan sonuçlara bakarak benimkisi şöyle: Akil Adamlar Kurulu eğer bir iletişim projesinin parçasıysa neyin iletişimini yapacaklarını çok iyi çalışmalılar yoksa halkla karşılaştıkları her defasında tokatlanarak dönerler, küserler. Halkı ikna mı edecekler yoksa hükümetin bilgi akışında trafikerlik mi yapacaklar? Derim ki ikna etmesinler, duruma ilişkin aydınlatsınlar, trafikerlik ise hiç yapmasınlar, yoksa akillere sahibinin sesi denmesi yakındır.” (IUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com