Cemaatin İstanbul adayı belli oldu!

Cemaatin İstanbul adayı belli oldu!
Ne Kadir Topbaş ne de Mustafa Sarıgül...
Yerel seçimler öncesi Ankara kulisleri hareketli. Partiler için birçok isim yazılıp çiziliyor. Özellikle CHP yerel seçimlere bomba gibi hazırlanıyor. CHP Genel Merkezi aday adaylığı başvurularındaki yoğun ilgiden memnun. CHP'den aday adaylarının çok olmasına rağmen iktidar partisi AKP'den yerel seçimler için hiç ses çıkmıyor. Aday olmayı isteyen AKP'li bakan ve milletvekilleri sesli bir şekilde adaylıklarını açıklayamıyorlar.
 
Yerel seçimler öncesi en çok konuşulan illerin başında Türkiye'nin en kalabalık şehri İstanbul geliyor. AKP için de CHP içinde kulislerde birçok isim geçiyor. CHP'de aday adaylığı için son başvuru günü 2 Eylül olrak geçiyor, ancak istisnai durumların olabileceği söyleniyor. AKP'de ise kesin bir tarih soz konusu değil, zaten aday adaylığı başvuru süreci de başlamış değil.

AKP'de İstanbul İstanbul Büyükşehir Başkanlığı için mevcut İstanbul Belediye Başkanı Kadir Topbaş, AKP İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşçu, AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış ve Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'ın isimleri ön plana çıkıyor.
 
Cemaat yerel seçimlerde de taraf!
 
AKP kulislerinde dolaşan bir söylentiye göre Cemaate yakın olan AKP'li milletvekillerinin  Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'ı destekledikleri ve Yıldırım'ın adaylığı için çalıştıkları belirtiliyor.
 
Binali Yıldırım bir gazetecinin, Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığını hatırlatarak, "Gelecek yıl iftarı Boğaz’da mı Kordon’da mı yapacaksınız" sorusuna şu cevabı vermişti "Siz beni göndermeye çalışıyorsunuz sürekli. Sohbete çıkmaz sokaktan başladık buradan ilerlemez. Başkanlık için çok hevesliler var. Benim iyi kötü bir işim var" (BCE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com