Cemaatin sendikası kapatıldı!

Cemaatin sendikası kapatıldı!
Cemaat-hükümet arasında yaşandığı bilinen ayrışma yeni bir sendika kurulmasına neden olmuştu!

Cemaatin de içinde yer aldığı Eğitim Bir Sen’in hükümete olan yakınlığı bilinen bir gerçek. Sendikanın kuruluşu, yakın zamanda yargı-MİT-emniyet üçgeninde yaşanan cemaat-hükümet gerginliğinin bir yansıması olarak, cemaatin sendikal alanda hükümete verdiği bir gözdağı olarak algılanıyordu.
 
 Eğitim Bir Sen’in beklenen sendikal mücadeleyi veremediği, üyelerinin beklentilerini karşılayamadığı ve toplusözleşme sürecinde sergilediği tavrın Eğitim Bir Sen’in imajını zedelediği düşüncesiyle kurulmuştu.
 
 Kuruluşu büyük bir muamma olan Aktif Eğitimciler Sendikası'nın kapanışıda büyük bir bilinmez oldu. Sendika kendisini fesih kararı aldı.
 
 Aktif Eğitim Sen'den yapılan açıklama ise şöyle:
 
 Sendikamız Genel Merkez Genel Kurulu bugün (31 Mart 2013) ülkemizin dört bir yanından gelen üyelerin katılımıyla Fesih konusunu görüşmek üzere MEB Şura Salonunda Olağanüstü toplandı.
 
 Tek gündem olarak “fesih” konusunun görüşüldüğü toplantıda oy çokluğuyla sendikanın feshi kararlaştırıldı.
 
 Üyelerimizin sendikamızla hukuki bağlarının “fesih” süreciyle ilgili resmi yazışmalar tamamlanıp sistemden üyelikler düşürülünceye kadar devam edeceği öngörülmektedir.
 
 Özverili çalışmalarıyla sendikamızın dokuz ay gibi kısa bir sürede 35.000 üyeye, 9 şubeye ve 86 temsilciliğe ulaşmasında emeği geçen herkese, Kurucular Kurulu üyelerine, Genel Merkez Yönetim, Denetleme ve Disiplin Kurulu üyelerine, Şube, İl-İlçe Temsilcilik Yönetim Kurulu üyelerine, Kadın Kolları Başkan ve üyelerine, özellikle varlıklarıyla sendikaya güç veren 35.000’den fazla üyemize teşekkür ederiz.
 
 AKTİF EĞİTİMCİLER SENDİKASI
 
GENEL MERKEZ YÖNETİM KURULU (BCÖ)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com