Cemaatin yazarından şok sözler!

Cemaatin yazarından şok sözler!
Cemaatin yazarı Mehmet Baransu MİT'e ve başbakanın gazetesi olarak bilinen Star Gazetesi'ne fena çaktı!
Daha önce attığı twitler ile Erdoğan ve ekibini belaltından vuran Cemaatin Taraf muhabiri Mehmet Baransu bu seferde başbakan'ın gazetesi olarak bilinen Star gazetesine çaktı. Star Gazetesi'nin Cumartesi günkü manşetini değerlendiren Baransu haberin imzasız yayınlamasını çok ağır ifadelerle eleştirdi. Haberin altına Hakan Fidan, Mustafa Karaalioğlu, Yusuf Ziya gibi isimlerin yakıştığını belirten Baransu Star Gazetesi'ni ve Mit müsteşarını ağır ifadelerle eleştirdi.
 
Baransu son birkaç haftada Mit'le ilgili taraf Gazetesi'nin 4 anahaber yaptığı ve bundan da bazı çevrelerin rahtsız olduğunu dile getirdi.
 
Mit'i ve AKP'yi rahatsız eden o 4 haber
 
1- Fişleme Protokolleri: MİT’in, PTT, THY, Sağlık Bakanlığı, BDDK, Adalet Bakanlığı gibi kurumlarla özel protokoller imzalaması. Bu protokollerle kişilerin hastalıkları, kullandıkları ilaçlar, kredi kartı harcamaları, yolculuk bilgileri, kiminle yolculuk ettikleri, gönderdikleri kargolar MİT tarafından bu kurumların veri tabanından online olarak çekilecekti. Mesela kredi kartı bilgilerinizden satın aldığınız kitapları görüp, solcu mu sağcı mı olduğunuzu şak diye çıkaracak geniş bir fişleme ağına sahip olacaklardı.
 
2- İşadamı Fişlemeleri: MİT’in işadamlarını fişleyip bunlara ihale verilmemesi için Başbakanlık’a gönderdiği yazıların belgelerini yayımladık. Bunlar CHP’li ve MHP’li işadamlarının listelerini oluşturuyordu.
 
3- MİT Kanun Taslağı: MİT’e dünyada sadece Esad’ın El Muhaberat teşkilatında olan yetkileri veren yeni kanun taslağının tam metnini yayımladık. Malum, modern demokrasilerin hiçbirinde hiçbir kurum hem iç istihbarat hem dış istihbarat yetkilerini bünyesinde bulunduramıyor, mahkeme kararı olmadan dinleme yapamıyor, soruşturma dosyalarını savcıdan başka hiçbir kurum göremiyor. Ama tüm bu yetkiler El Muhaberat gibi MİT’te toplanacak bu yeni yasayla.
 
4- Güroymak Bombası: Güroymak’ta beş polis ve bir vatandaşın şehit olduğu patlayıcının MİT tarafından PKK’ya verildiğine ilişkin haber. Bununla ilgili MİT personeline dava açılmış, hapis talep edilmiş ama MİT’çilerin yargılanma iznini Başbakan’a bağlanan yasa çıkınca, mahkeme izin istemiş ve Başbakan da izin vermemişti.
 
“Akılsız köpek sürüye kurt getirirmiş”
 
Star Gazetesi'ne ve Hakan Fidan'a “Akılsız köpek sürüye kurt getirirmiş” diye seslenen Baransu bir skandala imza attıklarını belirtti. Baransu'nun yazsısından o bölümnler:
 
Star’da bu haberleri yalanlayan tek satır ya da belge yoktu. Çünkü haberlerimiz belgeli ve doğruydu. Bunun yerine “kim sızdırdı”nın peşine düşmüşlerdi. Aynı Ergenekoncular gibi. İrticayla Mücadele Eylem Planı, Balyoz gibi onlarca belgeleri Taraf’ta yayımladığımızda, Ergenekoncular “yalan” diyemez, “kim sızdırdının” peşine düşer, olayı sulandırmaya çalışırlardı. TSK vesayetinin yerini MİT vesayeti alınca, MİT medyası da aynı taktiği izliyor.
 
Bir de çarpıtma taktiği vardı manşetlerinde. Onu da aynen uygulamışlardı. MİT’in protokol haberlerinden sonra yaptığı açıklamayı, ihale fişlemelerinden sonra yapmış gibi göstermişti Star. Üstelik de “MİT yalanladı” diye. Oysaki MİT protokol haberlerini yalanlayamadı sadece “bizi yıpratıyorlar, yeni vesayet odakları” gibi laf kalabalığı yaptı. Yalanlayamazdı çünkü bizzat PTT Genel Müdürü bu protokolleri doğruladı. İhale Fişlemeleri haberini ise MİT yalanlayamadı, açıklama bile yapamadı. Mahkemeye gidip “haberler doğru, devletin gizli belgeleri bunlar” diyerek “yayın yasağı” kararı aldırdı. Tıpkı askerlerin yaptığı gibi “gizli belgeleri ifşa etmekten” 16 yıl hapis istemiyle dava açtı hakkımda. Haberlerin doğruluğunu kabul etti.
 
Yeni MİT Kanunu haberimizde ise MİT sessizliğe büründü. Radikal’e açıklama yaparak “beyin jimnastiği” yaptıkları yalanını uydurdular. Güroymak Bombası haberimizde olduğu gibi.
 
Kim sızdırdı sorusuna gelince : “Yeni minik Emin Çölaşanlar.” Bu belgelerin tamamının bulunduğu tek kurum Başbakanlık. Tek tek ele alırsak; Fişleme Protokolleri, MİT ve protokolün imzalandığı kurumlarda var. İşadamı Fişlemeleri, MİT ve ihale verilmemesi için fişlemelerin Başbakanlık’a nasıl ulaştığı, bilgilerin komplikasyona sebep olmamak için nasıl şifahi olarak verileceğine dair belgeyi yayımladık ; bu belge Başbakanlık’ta var. MİT Kanun Taslağı, Efgan Ala ve Hakan Fidan tarafından hazırlandı. Başbakanlık ve MİT’te var. Güroymak Bombası ise davaya dönüştüğü için Adalet Bakanlığı’nda. Başbakan’dan yargılama izni istendiği için Başbakanlık’ta ve MİT’te var.
 
Bu faslı da geçtim. Ama Star’ın yaptığı uluslararası bir skandal daha var. “Akılsız köpek sürüye kurt getirirmiş” derler. Star, Yasin El Kadı’nın Türkiye’ye gizlice geldiğini ve Hakan Fidan’la görüştüğünü, içinde Başbakan’ın korumaları ve Usame Kutub’un bulunduğu araçla kaza yaptığını aynı haberin içine kutu yapmış. Bu iddia jöntürk.com’da yayınlanmış. Bildiğiniz gibi sıkı ulusalcılardan eski bir gazetecinin sahibi olduğu bir site burası. (BCE)
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com