Cemaat'ten Akit atağı!

Cemaat'ten Akit atağı!
AKP ve Cemaat arasındaki savaş medyada kendini tüm hızıyla göstermeye devam ediyor. Akit'in aleyhlerinde yaptığı haberlere karşı Cemaat atağa geçip arşivleri açtı.
28 Şubat sürecinin medyatik isimlerinden İsmail Nacar, Yeni Akit Gazetesi'ne konuşarak Cemaat'i eleştirmişti.

"Bu yapılanma, İsrail-ABD güdümünde." diyen Nacar'ın konuşmalarına yer veren Yeni Akit gazetesi yer verdi. Gazete haberinde şu ifadeleri kullandı:

"Başbakan Erdoğan'ın "paralel yapı"ya yönelik "Haşhaşi" benzetmesinin tartışmaları sürerken, konu hakkında Yazar İsmail Nacar Akit'e çarpıcı açıklamalarda bulundu. Cemaat konusunda haklı çıktığını belirten Nacar, "1980'lerin başından bu yana cemaat hareketini çok yakın takip ediyorum. Cemaatin nerede ve nasıl yapılandığını çok iyi biliyorum."

Ancak Yeni Akit'in daha önce Nacar için "istihbarat elemanı, peygamberi inkar eden, edepsizlik ve terbiyesizlik yolunda" gibi yakıştırmalar yaptığı ortaya çıktı.

Zaman Gazetesi, Yeni Akit'in haberine karşı, misilleme olarak arşivden Karakaya'nın o yazısını çıkardı. Zaman gazetesinde yer alan haber şöyle:

"(...)Halbuki Akit Gazetesi, 28 Şubat sürecine verdiği destek sebebiyle Nacar için 'istihbarat örgütlerinin karanlık elemanı' nitelemesi yapmıştı. Nacar hakkındaki bu sözler, bizzat Akit Gazetesi Genel Yayın Koordinatörü ve yazarı Hasan Karakaya'nın köşe yazılarında yer aldı.

Karakaya, 12 Ocak 1997'de kaleme aldığı yazısında, İsmail Nacar için şu ifadeleri kullandı: "Son günlerde 'ekran bülbülü' kesilen ve hem mezhepleri hem de Peygamberi inkâr eden, kol saati markalı ve bir yerden arkalı İsmail Nacar'ı ibretle izledim Ceviz Kabuğu'nda." Yazının devamında Karakaya, Nacar için şu benzetmeleri yaptı: "Aklımda kaldığı kadarıyla asıl özelliğini istihbarat örgütleri ile içli-dışlı münasebetleri oluşturuyor. Nuriye Akman'la söyleşisinde de itiraf etmişti istihbarat bağlantılarını. Ancak hangi istihbarat örgütü kullanıyorsa onu, acırım o örgüte... Böylesine sığ, böylesine sağlıksız bakış açısına sahip bu adam, o örgütü de rezil eder. Teşhisim şu: Karanlık bir adam."

Yeni Akit'in İsmail Nacar için yaptığı yorumlar köşe yazılarıyla sınırlı değil. Bugün Nacar'ın iftiralarına sarılan gazete, 17 yıl önce yazarı yerden yere vuruyor, ağır sözlerle eleştiriyordu. Öyle ki 8 Ocak 1997 tarihli haberinde Nacar'ın 28 Şubat'ın sembol isimlerinden Fadime Şahin'in, İskenderpaşa cemaati kurucusu Mehmed Zahid Kotku Hazretleri ile anılmasına şu sözlerle karşı çıkıyordu: "Fadime Şahin'i bahane ederek 16 yıl önce vefat etmiş muhterem bir zatı suçlayabilmesi, Nacar'ın ahlaki seviyesini anlamak için yeterli." Aynı haberin devamındaki cümleler ise şöyle: "Üç yüz sene önce yaşanmış ve bir kitaba yazılmış kerameti, 1980'de vefat etmiş bir zata röntgencilik isnadı için kullanabilmek ancak aşağılık ve iğrenç bir karaktere sahip olmakla mümkündür. Bu kadar alçalabilen Nacar'ı edepsizlik ve terbiyesizlik yolunda ancak yine kendisi geçebilir."

(DSE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com