Cemaat'ten AKP'ye 3. bomba!

Cemaat'ten AKP'ye 3. bomba!
Cemaat AKP'yi belgelerle vuruyor.
AKP-Cemaat savaşının sadece dersane meselesi olmadığı Taraf Gazetesi'nin yayınladığı belgelerle ortaya çıkmaya başladı. Taraf Gazetesi'nde 3 gündür belgelerle AKP'yi köşeye sıkıştırdı. 2004 MGK'da Cemaat'i bitirme kararı alındığını yayınlayan gazete bu belgelerin altında Başbakan Erdoğan'ın, Cumhurbaşkanı Gül'ün ve 5 Bakan'ın imzası olduğunu belirtti. AKP'den orda alınan kararlar uygulanmadı açıklaması gelirken Taraf Gazetesi ikinci günde kararların uygulandığına dair belgeler yayınladı. Bugün de Taraf Gazetesi  "2004 yılı MGK kararı sonrasında AKP,  Başbakanlık Takip Koordinasyon Kurulu aracılığıyla 2010 yılına kadar cemaatin dershaneleri, yurtları, okulları, dernekleri ve tüm faaliyetlerini fişlediğini" duyurdu.
 
İşte Taraf’ın "Cemaat dershanelerine irtica fişlemesi" başlığıyla manşetten duyurduğu haber:
 
"25 Ağustos 2004 tarihli MGK toplantısından sonra Fethullah Gülen Cemaatine ait yurtların, okulların, derneklerin, dershanelerin ve diğer kurumların tek tek fişlendiği ortaya çıktı. Son fişleme belgesi, 2010 senesine ait Milli Güvenlik Kurulu'nda (MGK), 2004 yılının Ağustos ayında, Fethullah Gülen Cemaati'ni bitirme kararlarının imzalandığını gösteren belgeler, kamuoyunda büyük tartışmalara neden oldu. MGK'da imzalanan belgede, Fethullah Gülen Cemaati'nin faaliyetlerinin Başbakanlık Uygulamayı Takip Koordinasyon Kurulu koordinesinde, İçişleri Bakanlığı, Dışişleri Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve MİT Müsteşarlığı ile diğer kurumlar tarafından denetlenmesi kararlaştırılmıştı. Belgede, Cemaat'in özel okullarının, öğrenci evlerinin, vakıf dernek ve yurtlarının, yurtiçi ile yurtdışı faaliyetlerinin, Abant toplantılarının yakın takibe alınması ve bunlarla ilgili eylem planları yapılması istenmişti.
 
BAŞBAKAN ERDOĞAN BU KANUDA KONUŞMUYOR!
 
Taraf’ın bu belgeleri ortaya çıkarmasının ardından hükümet kanadından bir dizi açıklama geldi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ise dört gündür konu hakkındaki sessizliğini koruyor. Erdoğan'ın siyasi başdanışmanı ve AKP Ankara milletvekili Yalçın Akdoğan, "Kararlar yok hükmünde kabul edildi, hiçbir işlem yapılmadı" derken, Başbakan Yardımcıları Mehmet Ali Şahin ve Bülent Arınç da "Tavsiyeydi, uygulanmadı, bir tek adım atmadık" dediler. (BCE)

İşte o belgeler:


 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com