Cemaatten AKP'ye sert bildiri!

Cemaatten AKP'ye sert bildiri!
Erdoğana karanlık niyetli, darbeci ve derin devlet refleksiyle hareket ediyor denildi!
Son zamanlar iyice kendisini gösteren AKP-Cemaat çatışmasında flaş bir gelişme yaşandı. Cemaatin Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı AKP'ye uyarı niteliğindeki bildiride AKP-Cemaat savaşı açıkça görüldü.
 
Vakıf 11 maddeli bildiride enterasan bilgilere yer verdi. Cemaat ile AKP arasında sorun yoktur şeklinde başlayan bildirinin maddeleri deşildikçe AKP-Cemaat arasındaki savaş gözler önüne serildi. Vakfın bu bildiriyle AKP'ye herşeyin 'farkındayız' mesajı verdiği öne sürüldü!
 
İşte O bildirinin maddeleri!
 
1-) “Gezi parkı eylemlerinin arkasında Hizmet Hareketi vardı” iddiasını Taraf gazetesi muhabiri Mehmet Baransu AKP kulislerinden elde ettiği bilgiler çerçevesinde köşe yazısına taşıdı. AKP'de böyle bir algı var!
 
" AKP Milletvekili Prof. Dr. İdris Bal’ın Gezi olaylarına ilişkin raporundaki ‘Hükümetin Gezi olayında stratejik hata yaptığı’ tespiti Hizmet’in bu konuya yaklaşımından farklı değildir." denilerek AKP içerisinde Cemaat çatlağıda ispatlanmış oldu. Çünkü Bal'a birçok AKP'li vekil rapor yüzünden tepkisini koydu. Bal'ın Erdoğan tarafından biletinin kesildiği ifade edildi.
 
2-)“Gezi Eylemcilerini Hizmet’e yakın savcı ve hâkimler tutuklamayıp salıvermiştir ” Bu haberi de  AKP'ye yakın medya kuruluşları dillendirdi. Yeni Anayasa çalışmalarında HSYK'nın yapısının değişeceği belirtilmişti. Cemaatin gazetesi Zaman HSYK'nın yapısının değişmesinin çok büyük zaralara yol açacağını birinci sayfadan vermişti. Birçok hakim ve savcının Cemaate yakın olduğu biliniyor. AKP-Cemaat burda da ters düşüyor.
 
3-) “Hizmetle bağlantılı polisler, eylemcilerin çadırlarını yakarak ve Gezi eylemlerine sert müdahale ederek eylemlerin büyümesini sağladı” Cemaatin emniyet teşkiletını ele geçirdiğini artık beşikteki bebek bile biliyor. Polislik sınavında soruların elden ele dolaştığıda artık herkesin malumu. Cemaat bu gücünü istediği zaman istediği gibi kullanıyor.
 
4-)  “Cemaat Mısır’daki darbeye karşı çıkmıyor” Cemaat Mavi Marmara'da aldığı tavırı Mısır darbesinde de almış durumda basın yayın organlarında tarafsız kalıyor.
 
5-)  “Alternatif iktidara giden yol Pensilvanya’dan geçer. İktidara alternatif arayanlar gidip Gülen ile görüşüyor” Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ü Erdoğan'a karşı destekledikleri aşikar. Türkiye'de iktidarı kendilerinin belirlediklerini sanıyorlar. Erdoğan'da bu çerçevede anket yaptırarak tespit emeye çalışmış. Cematin seçime ene fazla etkisi yüzde 8 kendi oy potansiyeli yüzd e3 çıkmış. Kaynak Cemaatin valizci çocuğu Baransu.
 
 
6-) “Hizmet, bürokrasi üzerinden vesayet kurmak ve iktidara ortak olmak istiyor”. Cemaat kurmak istiyor değil kuruyor. Cemaat Erdoğan'ı da yönetmek istiyor. Ancak Erdoğan kendisini Cemaatin yönetmesini istemiyor. Aralarındaki çetışmalardan biri de bu. Erdoğan Cemaatin dediğini yaprsa Erdoğan'dan Kralı yok, yapmazsa da Erdoğan'dan kötüsü! Erdoğan'da işin farkında seçimden seçime Amerikaya bir selam çakıyor oyları kapıyor!
 
7-)“Hizmet, Kürt sorununun çözümü sürecine karşı”. Cemaat AKP'nin PKK ile masaya oturmasına, bu işide kendi adamlarının çok olduğu emniyet değilde MİT'in yapmasında rahatsız. 
 
8-)“Hizmet 7 Şubat’ta Başbakanı tutuklayacaktı”. Bu da Cemat ile AKP arasında yaşan restleşmelerden biri. Cemaat KCK tutuklamalarını yapan AKP'nin taklacı Bakanı İdris NAim Şahin'e sahip çıkmıştı.
 
9-) “Hizmet, seçimlerde bazı parti ve kişiler ile ittifak yapacak”. Cemaat siyeset konusunda tam bir omurgasız. Zamanın Özal'a, sonra Demirel'e daha sonrada Ecevit'i desteklemişlerdi. Şimdi de AKP'yi desteklediler. YAni Cemaat işine gelen herkesi destekler.
 
10-) Ayağa düşmüş ve Hükümet tarafından inanıldığına da hiç ihtimal vermediğimiz bir başka iddia ise “Başbakan’ın odasına böceği Hizmet’e yakın çevreler koydu” iddiasıdır. Cemaat ihtimal bile vermiyoruz diyor, çünkü kendi yaptıklarını çok iyi biliyor. Zaten bu böcek olayından sonra AKP-Cemaat çatışması meydana çıktı. Bu halini aldı.
 
11-) “Fethullah Gülen neden Türkiye’ye dönmüyor? ABD’de olduğu için ABD etkisinde.” bu maddeyi açıklamaya bile gerek yok bu herkesin malumu.
 
Şimdi gelelim zurnanın son deliğine Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı yukardaki maddelerle  Cemaat ile AKP arasında çatışma olmadığını bir savaş yaşandığını gözler önüne sermiş. Bakalım AKP ve Erdoğan Cemaatin bu restine nasıl cevap verecek!
 

NOT: Maddeler Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı'na yorumlar ve gerçekler sansürsüzhaber.com'a aittir. (BCE)
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com