Cemaat'ten THY Marka Müdürü'ne tepki

Cemaat'ten THY Marka Müdürü'ne tepki
Türk Hava Yolları Marka Müdürü Serdar Öztürk, dün twitter hesabından attığı bir mesajlar sosyal medyada olay olurken, iletinin yankıları büyüyerek devam ediyor.
Twitter’da devam eden dershane tartışması kapsamında Başbakan Erdoğan ve Emine Erdoğan’ın bulunduğu ve Zaman Gazetesi yazarı İbrahim Öztürk tarafından RT edilen bir fotoğrafa Serdar Öztürk'ten tepki geldi.

Öztürk, "bi akp’li fetrullah hocayi bir kizla bule halvet halde hasna fisneli capslese, sonra bi da sen vs biz de eglensek" yazarak dikkatleri bir anda üzerine çekti.

Öztürk’ün bu mesajı üzerine Twitter’da kısa sürede organize olan Cemaat yandaşları, #ThyBuLekeyiTemizle ve #THYGönderŞuTerbiyesizi başlıklarıyla Öztürk’e tepki gösterdi. Bu tepkilere cevap AKP cephesinden de yanıtlar gecikmedi. Çok sayıda Twitter kullanıcısı, Başbakan Erdoğan ile ilgili hazırlanan fotoğrafı ve bunu RT eden İbrahim Öztürk'ü eleştirirken Serdar Öztürk'e de sahip çıktı.
 
Tepkiler üzerine sosyal paylaşım sitesinden açıklama yapan THY Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu, "THY Müdürü ne maksatla olursa olsun edep dışı attığı twitt i kabul etmemiz mümkün değildir gereken yapılacaktır" dedi.
 
Hamdi Topçu'ya cevap AKP'nin gayrı resmi sosyal medya yöneticisi akkulis ve son olarak partiden gönderilmeden önce İdris Bal'la polemiğe giren Rahmi Kopar'dan geldi. Topçu 'gereğinden erken davranmaması' konusunda 'uyarıldı'.
 
'ÜZGÜNÜM' 
 
Bu açıklamaların ardınan Twitter hesabından açıklama yapan Serdar Öztürk üzgün olduğunu belirterek şunları söyledi: 
 
Attığım bir twit dolayısıyla bazı kötü niyetli kişilerin bilinçli bir şekilde bir linç kampanyası başlattığını hayret ederek izliyorum. Bu açıdan ilgili twit'in hangi konjektürde atıldığını, maksadını ve sonuçlarını kısaca açıklamak istiyorum. Paylaşılan resmin yanlışlığını göstermek amacıyla, yapılan yanlışın doğuracağı olası çatışmayı alaycı ve ironik bir dille eleştirmek isterken kullandığım ifadelerin yanlış anlaşılması oldukça üzücü. Niyetim ve kastım çok net! Karşı tarafa ironi yapayımda, kışkırtıcı mesajlar yaymasınlar diye başvurduğum dil ve kullandığım tarz ise yanlış anlaşılmaya oldukça açık. Sürecin gelişimini, niyetimi ve kalbimdekileri paylaşmak istedim. Bazı iyi kalpleri kırdığımı görmekten dolayı da ayrıca üzüldüm. 
 
GÜLEN: ŞAHSİ HAKLARIMI HELAL EDİYORUM 
 
Tartışmalara son cevap da Fethullah Gülen’den geldi. Gülen’in internet sitesi Herkul.org’da editörlük yapan ve Gülen’e en yakın isimlerden biri olan Osman Şimşek, Gülen’in bu konudaki görüşlerini Twitter hesabından takipçilerine iletti: 
 
Bamteli çekimi yaptığımız sohbetten yeni çıktık; #ThyBuLekeyiTemizle etiketiyle yazılanlara henüz muttali oldum; çok üzüldüm. 
Daha önce de hakaret, istihza, incitici söz ve kötü davranışın zatında çirkin olduğunu kimden kaynaklanırsa kaynaklansın ve muhatap kim olursa olsun kınanması gerektiğini yazmıştım. Haddi aşan malum mesajı da kınayıcı bir iki cümle yazmaya hazırlanırken Hocamızın yanına vardım. 
 
Muhterem Hocamızın da üzülmüş olduğunu gördüm; “Acaba ne düşünüyor?” derken şunları söylediğini not ettim: “İnsan hata yapabilir, sürç-i lisan olmuştur. Ben şahsî haklarımı helal ediyorum. Dostlarımın da o türlü çirkinlikleri görmezlikten gelmelerini ve dil iffetini muhafaza etmelerini arzuluyorum.” 
 
“Lütfen, biz çirkin söz ve kaba davranışlarla hiç kimseyi rencide etmeyelim. Mü'min üslubundan katiyen ayrılmayalım”

(DSE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com