Cemaat'ten TSK'ya gözdağı!

Cemaat'ten TSK'ya gözdağı!
Milli Güvenlik Kurulu toplantısında uzun bir aradan sonra Gülen cemaatinin faaliyetleri ele alınmasının ardından Cemaat'in Genelkurmay'a mesaj verdiği ortaya çıktı.

Dün gerçekleşen toplantının ardından yapılan açıklamada "halkımızın huzurunu ve ulusal güvenliğimizi tehdit eden yapılanmalar ve faaliyetler görüşülmüştür." ifadeleri kullanılarak Cemaat'e göndermede bulunulmuştu.

Ancak görüşmeden bir gün önce Cemaat'e yakın olduğu bilinen bir Twitter hesabından "Kozmik Oda"nın fotoğraflarının paylaşıldığı ortaya çıktı.

@FuatAvniEng adlı Twitter hesabından paylaşılan fotoğraflar için "Cosmic Room is a military facility in Ankara where top secret army documents are archived." ifadeleri kullanıldı. (Kozmik Oda Ankara'da ordunun gizi belge ve dökümanlarının arşivlediği yerdir)

Cemaat MGK toplantısından bir gün önce yayınladığı bu fotoğraflarla Genelkurmay'a "Kozmik Oda"nın içeriği sahip olduğu mesajını vermiş oldu.

@fuatavni adlı hesap, AKP içinden ve Erdoğan'ın çok yakın çevresinden verdiği derin bilgilerle gündeme gelmişti. Aynı kullanıcı  @FuatAvniEng adresinden de İngilizce tweetler atıyordu.

t.jpg


Fotoğrafların altında el yazısıyla çekilen yerin neresi olduğu da belirtilmiş.

Kozmik Oda'nın fotoğrafları 2011 yılında Cemaat'in İngilizce gazetesi olan Todays Zaman'da yayınlandı. Ancak Zaman gazetesinde yer almadı. 

tt.jpg

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’a suikast iddiasıyla başlayan soruşturmada Ankara Seferberlik Bölge Başkanlığı’ndaki iki kozmik oda, Hakim Kadir Kayan tarafından incelenmişti. 25 Aralık 2009'da başlayan inceleme yaklaşık bir ay sürmüştü. (BCK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com