Cemaatten Twitter'da gece operasyonu

Cemaatten Twitter'da gece operasyonu
Erdoğan'ın açıklamaları sonrasında hashtag savaşı başladı

Başbakan Erdoğan'In dün gece katıldığı tv programındaki açıklamaları sonrası Cemaat atağa geçti. Birkaç gün önce de #EgitimleGelenADALET başlığıyla sosyal medyada kampanya başlatan Cemaat bu sefer Erdoğan'ı hedef alarak kampanya düzenledi.

Dershaneleri savunanlar ve eleştirenler karşılıklı açtıkları ‘hashtag’ler ile uzun süre tartıştılar. Dersaneler tartışması Twitter’da 4 madde ile dünya sıralamasında yer aldı. Bu tartışmalar sürerken cemaate yakınlığıyla bilinen Osman Şimşek dershaneler konusunda cemaatin susmayacağı mesajını verdi. Şimşek, Başbakan Erdoğan'ın konuşmasından sonra da tepkisini sürdürdü.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, dershanelerin kapatılacağını, gerekli düzenlemenin de ilk Bakanlar Kurulu'nda yapılacağını açıklamasından hemen önce "susmayacağız" mesajının geldiği Gülen Cemaati, Erdoğan'ın çıkışından sonra da tepkiyi sürdürdü.

Fethullah Gülen'le ABD'de bulunan ve Gülen'in konuşmalarını yayınlayan Herkul.org sitesinin editörü Osman Şimşek, Başbakan Erdoğan'ın çıkışının ardından twitter'da "her ev bize dershane ve her fert öğretmen olur" mesajını paylaştı. Her ev bize dersane çıkışından sonra #BüyükUstaVazoyuKırma ve #HiçDurmadanYürüyeceksiniz başlıklarıyla Erdoğan'a binlerce mesaj atıldı. Cemaatin gazetecilerinin ve Fethullah Gülen'e yakın isimlerin de destek verdiği başlıklar kısa sürede TT listesine girdi.

CEMAAT ÜYELERİ ARTIK YUMURTA DEĞİL!

Sahte hesaplar açıp yumurta profillerini bile değiştirmeyen Cemaaat üyelerinin bu sefer resimli ve daha aktif hesaplarla kampanyaya destek verdiği görüldü. Cemaatin daha önce yaptığı twitter kampanyalarında sahte hesaplardan birçok kez aynı mesajların atılması ve hesapların gerçek dışı olması sebebiyle Twitter hesapları askıya almıştı. (MRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com