Cemil Çiçek'e tavır yok

Cemil Çiçek'e tavır yok
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TBMM’deki resepsiyona CHP’den katılımın olacağını belirterek, TBMM Başkanı Cemil Çiçek’e bir tavrının olmadığını ifade etti.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, Çankaya Belediyesi tarafından Ahmet Taner Kışlalı Spor Salonu’nda düzenlenen “1000 Çocuk Korosu” konserine gelişinde basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Bir basın mensubunun “TBMM’deki resepsiyona katılmayacak mısınız?” sorusu üzerine Kılıçdaroğlu, çocuklarla beraber olmayı istediğini kaydederek, “Onların şarkılarını, Türkülerini, oyunlarını izleyeceğim. Bugün de Çocuk Bayramı. Dolayısıyla benim burada olmamdan daha doğal ne olabilir” dedi.

TBMM’deki resepsiyona neden katılmadığına ilişkin bir soruya Kılıçdaroğlu, “Oraya arkadaşlarımız katılacaklar. Ben geçen yıl da buraya katılmıştım. Çocuklarla beraber olmayı seviyorum. Umarım sizler de seveceksiniz” diye yanıt verdi. Kılıçdaroğlu, bir başka soru üzerine de TBMM Başkanı Çiçek’e yönelik bir tavrının olmadığına işaret ederek “Hayır, öyle bir tavır yok” diye konuştu.
Kılıçdaroğlu, salonda gerçekleştirdiği konuşmada da "TBMM’de resepsiyona neden katılmadığımı soranlara, çocuklarla bir araya gelmek istediğimi söyledim. Bundan da son derece memnunum. Belediye başkanımıza, öğretmenlerimize, özellikle de anne ve babalara selam ve saygılarımı sunuyorum, sağ oğlun var olun" dedi.

BU BULUŞMA CUMHURİYETİN TEMİNATI

Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık da kızlı erkekli çocukların birlikte şarkı söylediği bu buluşmanın Cumhuriyetin teminatı olduğunu ifade etti. TBMM’nin kuruluşunun, egemenliğin halka taşınması sürecinin ilk adımı olduğunu vurgulayan Tanık, "Atamıza teşekkür ve şükranı borç biliriz, koromuz bu sene 3. kez konser veriyor. Bugün bin 648 çocuğumuz burada şarkı söyleyecek. Bu koroların oluşumuna destek veren hocalarımızı, çocuklarımızı kutluyorum" dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com